معاون رئیس جمهور اعلام كرد:

توسعه اشتغال و افزایش درآمد خانوار روستایی

توسعه اشتغال و افزایش درآمد خانوار روستایی به گزارش كار و درآمد معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: بحث اشتغال و افزایش درآمد خانوار روستایی، جزو اولویت های دولت می باشد.


به گزارش كار و درآمد به نقل از صدا و سیما ؛ سیدابوالفضل رضوی با اشاره به تصویب آئین نامه اجرایی پرداخت ۱۱ هزار میلیارد تومان وام از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی در هیات دولت اضافه كرد: بر مبنای این آئین نامه، سهم هر استان و همین طور حوزه های فعالیت مرتبط از این میزان تسهیلات مشخص شده است.
وی اضافه كرد: توزیع تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر متناسب با نسبت معكوس درآمد خانوار روستایی، جمعیت روستایی و تعداد بیكار روستایی هر استان بوده است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: بالاترین سهم تسهیلات اشتغال روستایی با ۵، ۴ درصد به استان سیستان و بلوچستان و پایین ترین درصد به جهت داشتن كمترین جمعیت روستایی مربوط به استان قم است.
وی اضافه كرد: این وام برای اشتغالزایی روستایی و عشایری به حوزه های كشاورزی، صنایع دستی، گردشگری، پوشاك، صنایع فرآوری معدنی و مواردی از این دست پرداخت می گردد و بالاترین سهم تسهیلات اشتغال روستایی با ۴۵ درصد به بخش كشاورزی تعلق گرفته است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: نرخ سود این تسهیلات برای مناطق روستایی و عشایر مرزنشین ۴ و برای بقیه روستائیان و عشایر كشور ۶ درصد است و كارمزد این وام به جهت پرداخت سرمایه در گردش در شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت ۱۰ درصد است.
وی اضافه كرد: وام اشتغال روستائیان و عشایر با استفاده از بانك های عامل كشاورزی، توسعه تعاون، پست بانك، صندوق كشاورزی و صندوق كار آفرینی امید پرداخت خواهد شد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری همینطور از پرداخت تسهیلات اشتغال به روستائیان و عشایر مبتنی بر وثیقه های سبك و آسان با شرایط خاص در كشور خبرداد و اضافه كرد: هر نوع فعالیتی اعم از كشاورزی، صنعت، دامداری، معدن، گردشگری، خدمات، صنایع تبدیلی، فرآوری و غیره كه در روستاها اشتغال پایدار تولید و سبب رشد اقتصاد ملی در كشور شود بدون شك از تسهیلات صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی بهره مند خواهد شد.
وی درباره كارمزد وام اشتغال روستایی و عشایر از محل صندوق توسعه ملی هم اظهار داشت: نرخ سود این تسهیلات برای روستائیان و عشایر مرزنشین ۴ و برای بقیه مناطق كشور ۶ درصد است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینكه سقف تسهیلات اعطایی از ۱۰۰ میلیون تا دو میلیارد تومان است، اظهار داشت: خوشبختانه وثایق و تضمین های متنوعی برای دریافت وام اشتغال روستائیان و عشایر پیش بینی شده است.
وی در ادامه اضافه كرد: سند زمین، سند واحد مسكونی، محل اجرای طرح، سفته، كارت یارانه و سهام عدالت، ماشین آلات منصوبه و پذیرش ضمانت نامه صندوق های ضمانت همچون این موارد است.
وی با بیان این كه طرح های مورد عرضه برای دریافت تسهیلات باید توجیه مالی برای وام گیرندگان داشته باشد، خاطرنشان كرد: بعلاوه این تسهیلات به صورت یكجا به سرمایه گذار پرداخت نخواهد شد بلكه به نسبت پیشرفت فیزیكی پروژه پرداخت می گردد.
 

1396/10/02
19:46:22
5.0 / 5
4822
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , درآمد
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است