معاون ساخت راه آهن شركت ساخت خبر داد

جزئیات ساخت راه آهن بم – جیرفت، ساخت طرح با بودجه دولتی

جزئیات ساخت راه آهن بم – جیرفت، ساخت طرح با بودجه دولتی كار و درآمد: سرپرست معاونت ساخت راه آهن شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل كشور اعلام نمود كه پروژه راه آهن بم – جیرفت بعنوان طرح هایی كه مطالعات آن از چند سال قبل شروع شده بود با حضور وزیر راه و شهرسازی كلنگ زنی شده و ساخت آن پیگیری میگردد.


عباس خطیبی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، توضیح داد: شركت ساخت در كنار پروژه های اولویت دار ریلی كه در طول سال های گذشته آنها را پیگیری كرده، طرح های مهم منطقه ای دیگری را باز در دست پیگیری دارد كه یكی از آنها راه آهن بم–جیرفت است.

به گفته وی، این خط ریلی كه در گام نخست میان این دو شهر كشیده خواهد شد هم اكنون وارد فاز اجرایی شده و مراحل رسیدن به بهره داری نهایی را دنبال می كند.

معاون ساخت راه آهن شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل كشور چگونگی برنامه ریزی ساخت این طرح اظهار نمود: فعلا این پروژه با استفاده از منابع و بودجه دولتی ایجاد می شود و برمبنای مبلغی كه در قانون بودجه سال جاری تصویب شده پیگیری های لازم برای تكمیل آن انجام میگردد.

خطیبی اضافه كرد: فعلا این پروژه سرمایه گذاری خارج از بودجه دولت ندارد، اما در صورت نیاز امكان پیگیری برای ورود سرمایه گذاران جدید وجود خواهد داشت.

وی با بیان این كه یكی از برنامه های احتمالی برای این پروژه رساندن ریل از راه آن به بندر جاسك است، توضیح داد: در صورتیكه طرح اتصال به این بندر نهایی شده و به مرحله ی اجرا نزدیك شود، امكان مذاكره برای جذب سرمایه گذاران جدید دراین حوزه وجود خواهد داشت.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، پروژه ریلی بم–جیرفت كه به طول ۱۷۴ ایجاد می شود از چند سال قبل با نهایی شدن مذاكرات دارای ردیف بودجه شده و چند روز قبل با حضور وزیر راه و شهرسازی رسما اجرای آن كلید خورد.

پیش از این نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی اعلام كرده بود كه این طرح احیانا بودجه ای نزدیك به ۵۰۰ میلیارد ریال خواهد داشت.

دو روز قبل با حضور رییس جمهور راه آهن ارومیه بعنوان اولویت های ریلی راه اندازی شد تا بخش عمده ای از وعده دولت در ارتباط با به یادگار گذاشتن راه آهن برای مردم در این دوره اجرایی شود.
1397/08/30
15:28:21
5.0 / 5
4915
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است