مهر خبر می دهد؛

پرداخت كمك جبرانی خانوارهای كم درآمد ابلاغ گردید، نحوه واریز به حساب

پرداخت كمك جبرانی خانوارهای كم درآمد ابلاغ گردید، نحوه واریز به حساب كار و درآمد: دستورالعمل توزیع مرحله اول بسته پرداخت كمك جبرانی و حمایت غذایی از جانب معاون اول رئیس جمهور ابلاغ گردید كه بر مبنای آن سهم ریالی هر خانوار به نسبت تعداد جمعیت مشخص شده است.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، هیئت وزیران در جلسه ۲۷ آبان ماه به پیشنهاد مشترك سازمان برنامه و بودجه كشور و وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و در اجرای مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، دستورالعمل بسته پرداخت كمك جبرانی و حمایت غذایی از گروه های كم درآمد جامعه را تصویب كرد.
بر اساس «دستورالعمل بسته پرداخت كمك جبرانی و حمایت غذایی از گروه های كم درآمد جامعه» سازمان برنامه و بودجه كشور مجاز است برای پرداخت كمك جبرانی به میزان ۲۰۰ هزار تومان به كاركنان رسمی و پیمانی كشوری و لشگری، كاركنان قراردادی و كاركنان شركتی دستگاههای اجرایی كه از محل منابع بودجه عمومی، حقوق دریافت می كنند و جمع مبلغ مندرج در آخرین حكم كارگزینی برای كاركنان رسمی و پیمانی و همینطور مبلغ ماهیانه قرارداد منعقده برای كاركنان قراردادی و شركتی، كمتر از ۳ میلیون تومان است، با استفاده از حساب های بانكی متصل به حقوق و مزایای كاركنان مشمول، اقدام نماید.
همچنین بازنشستگان صندوق های بازنشستگی كشوری، سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (لشگری)، صندوق بازنشستگی فولاد و سایر صندوق های بازنشستگی مشابه كه بخشی از مستمری مشمولین آنها از محل منابع بودجه عمومی تامین می گردد و مجموع آخرین حكم حقوقی (مستمری) در سال ۱۳۹۷ هر یك از آنها كمتر از ۳ میلیون تومان است، با استفاده از حساب های بانكی متصل به حقوق (مستمری) آنها به حساب آنها واریز می گردد.
وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی موظف است با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه كشور برای حمایت غذایی از گروه های كم درآمد به شرح زیر اقدام نماید:

خانوارهای تحت پوشش و پشت نوبتی كمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی كشور با استفاده از واریز مبلغ به حساب های بانكی متصل به یارانه های نقدی از این سبد حمایتی بهره مند می شوند.
همچنین خانوارهای تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران با استفاده از حساب متصل به مستمری سرپرست خانوار مشمول سبد حمایت غذایی می شوند.
خانوارهای با درآمد ماهانه كمتر از ۳ میلیون تومان همچون گروه های كارگران ساختمانی، فاقی بافان و شاغلان صنایع دستی، مشاغل آزاد و خویش فرمایان و رانندگان بین شهری و درون شهری، زنبورداران، كارگران باربر، شاغلین كسب و كارهای خانگی، كارگران كارگاههای متفرقه، عشایر و روستائیان، دریافت كنندگان بیمه بیكاری و سایر گروه های مشمول كه توسط وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی شناسایی می شوند.
سایر خانوارهای كم درآمد ماهانه كمتر از ۳ میلیون تومان، درخواست آنها بعد از بررسی توسط كمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی كشور پذیرفته می گردد. وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی موظف است با استفاده از اطلاعات در اختیار با استفاده از كمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی كشور، به درخواست كتبی اشخاص، بعد از اجازه آنها به دسترسی وزارتخانه های مذكور، به حساب های بانكی مربوط رسیدگی كند.
بر اساس این دستورالعمل، شركت های دولتی، بانك ها و موسسات انتقاعی وابسته به دولت مجازند از محل منابع خود نسبت به اجرای این تصویب نامه اقدام نمایند.
كمك به تامین غذا برای مدارس شبانه روزی و دیگر گروه های مشابه از محل منابع مبحث این تصویب نامه مجاز است.
بر اساس این گزارش، منابع اجرای این طرح تا مبلغ ۹ هزار میلیارد تومان از منابع حاصل از مابه التفاوت تسعیر قیمت خوراك و سوخت كارخانجات پتروشیمی، فولادی و پالایشگاه ها، برای مصارف مبحث این تصویب نامه اختصاص می یابد و سازمان برنامه و بودجه كشور موظف است مازاد این اعتبار را صرف پشتیبانی از تولید، اشتغال و قراردادهای پیمانكاران طرح های تملك دارایی سرمایه ای كند.

1397/09/04
17:39:38
5.0 / 5
4431
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بانك , بیكاری
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است