یك مقام مسئول در گفتگو با مهر:

مركز هدایت و حمایت نیروی كار ایرانی در دانمارك افتتاح شد

مركز هدایت و حمایت نیروی كار ایرانی در دانمارك افتتاح شد كار و درآمد: مدیر كل هدایت نیروی كار و كاریابی های وزارت كار از طریق اندازی مركز هدایت و حمایت نیروی كار ایرانی خارج از كشور در دانمارك آگاهی داد و اظهار داشت: هم اكنون این دفاتر در پنج كشور فعالیت می نمایند.محمد اكبرنیا در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره سوژه فعالیت مراكز هدایت و حمایت نیروی كار ایرانی در خارج از كشور گفت: این مراكز كه قبل از این در چهار كشور استرالیا، كانادا، عمان و تركیه راه اندازی شده بود، در كشور دانمارك باز تاسیس شده است و به صورت دوسویه فعالیت می كند.
وی افزود: فعالیت این دفاتر در چهار كشور استرالیا، كانادا، عمان و تركیه از حدود یكسال پیش و اخیرا در كشور دانمارك به راه افتاده است.
اكبرنیا اظهار داشت: یكی از وظایف این مراكز، جستجوی فرصت های شغلی در این كشورها برای كاریابی های بین المللی در ایران است؛ همین طور وظیفه دیگر این مراكز رسیدگی به حق و حقوق و مشكلات ایرانی ها شاغل در این كشورها است.
این مقام مسئول در وزارت كار با اشاره به اینكه راه اندازی مراكز هدایت و حمایت شاغلان ایرانی خارج از كشور زمینه ساز تسهیل اعزام نیروی كار ایرانی به این كشورها باز هست، اضافه كرد: این مراكز با هماهنگی وزارت امور خارجه در كشورهای مذكور به راه افتاده است.
وی اشاره كرد: طی مكاتبه وزارت كار با وزارت امور خارجه و به تبع آن مكاتبه وزارت خارجه با سفارت ایران در این كشورها، صلاحیت و فعالیت این دفاتر مورد تایید قرار گرفته و بدین منظور سفارت خانه های ایران در این كشورها از این مراكز پشتیبانی می كنند.
مدیر كل هدایت نیروی كار و كاریابی های وزارت كار، با اشاره به اینكه مدیریت و نظارت بر فعالیت این مراكز بر عهده اداره كل هدایت نیروی كار و كاریابی های وزارت كار است، اظهار داشت: این مراكز توسط كاریابی های بین المللی فعال در داخل كشور راه اندازی می شوند و مجوز تاسیس آن باز صرفا به مدیران كاریابی های بین المللی فعال در داخل كشور داده می شود.
اكبرنیا اظهار داشت: مراكز هدایت و حمایت نیروی كار ایرانی كاملا خصوصی هستند و می توانند محلی برای رایزنی نمایندگان كاریابی های بین المللی با بخش خصوصی این كشورها به منظور تسهیل اعزام نیروی كار و همین طور پشتیبانی از شاغلان ایرانی با پشتیبانی سفارت ایران باشد.
وی اشاره كرد: یكی از بهترین مزیت های این مراكز این است كه شاغلان ایرانی در این كشورها می توانند با بازگشت به این مراكز از پشتیبانی های حقوقی بهره مند شوند.

1397/09/12
21:46:37
5.0 / 5
4995
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است