انتقاد جعفرزاده از انتقال آب خزر به سمنان

انتقاد جعفرزاده از انتقال آب خزر به سمنان به گزارش كار و درآمد نماینده مردم رشت در مجلس خطاب به ریئس جمهور اظهار داشت: لایحه انتقال آب دریای خزر در برنامه ششم رای نیاورد و حذف شد چرا نظر و وعده مغایر قانون به مردم زادگتان دادید؟به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (چهارشنبه) رای امروز مجلس درباب سوژه لایحه CFT را نشاندهنده پیروزی منطق، عقلانیت و گفت وگو و خردورزی بر غوغاسالاری دانست و اظهار داشت: حماسه امروز ایرانی باز مستحق حاكمیت اخلاق و منطق است.

نماینده مردم رشت خطاب به رئیس جمهور با اشاره به سفر روز گذشته وی به زادگاهشان اظهار داشت: شما رئیس جمهور ایران هستید نه رئیس جمهور سمنان و زادگاهتان. برای آبرسانی به سمنان و قلب كویر حاضر شدید و قلب مردم شمال كشور را جریحه دار كرده و میلیون ها درخت هیركانی را به آتش كشیدید و زیست بوم خزر را فدای زادگاهتان كردید.

جعفرزاده خطاب به روحانی اضافه كرد: شما كه شعار حقوق شهروندی می دهید و اعتقاد به رفراندوم دارید چرا بدون اینكه از احدی نظری بپرسید آب حدود ۱۰ میلیون نفر از مردم شمال را به نیم میلیون نفر از زادگاهتان انتقال می دهید؟ شما كه خودتان را وكیل و مرد قانون معرفی می كنید و می دانید كه لایحه انتقال آب دریای خزر در برنامه ششم رای نیاورد و حذف شد، چرا نظر وعده مغایر با قانون به مردم زادگاهتان می دهید؟ امیدوارم بدون فوت وقت نظرتان را اصلاح و از مردم شمال كشور دلجویی كنید.

این عضو كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خطاب به رئیس بنیاد شهید متذكر شد: چرا ایثارگران شاغل و بازنشسته را رها كردید؟ آقای رئیس جمهور بداند كه ۴۴ روز است ۲۰۰ هزار ایثارگر بازنشسته هیچ متولی درمانی ندارند. حدود ۲۵۰ هزار شاغل ایثارگر سرگردان هستند؛ هنوز آموزش و پرورش و جهاد كشاورزی و شهرداری ها نتوانستند ایثارگران شاغلشان را تحت درمان قرار دهند.

وی مصوبه هئیت وزیران درباب حذف درمان ایثارگران شاغل بازنشسته از بنیاد شهید را بدترین مصوبه هیئت وزیران خواند و اظهار داشت: آقای شهیدی چرا مطالبالت ایثارگران و خانواده های شهدای استان گیلان را پرداخت نمی كنید؟ گیلانی ها در ۸ سال در دفاع مقدس چه باید می كردند كه نكردند؟ ۸۰۰۰ شهید تقدیم انقلاب نمودند.

نماینده رشت درباب وضعیت كشاورزان برنج كار خطاب به وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: كشاورز برنج كار نابود شد. تمام فكر و ذكر شما گندم شده است. اصلا برنامه ای برای برنج ندارید. چند میلیون برنج كار خطه شمال صرفا برای تعصب و تعهدی كه دارند برنج می كارند. ولی وزارت جهاد برنجكاران را فراموش كرده است. آنها در فقر شدید به سر برده و به شدت درگیر معشیت خودشان هستند؛ حال كه نمی توانید كه جلوی قاچاق برنج را بگیرد و تمایل به وارد كردن برنج دارید اجازه فروش و تغییر كابری را به كشاورزان بدهید.

نایب رئیس فراكسیون مستقلین ولایی مجلس خطاب به وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: قرار بود لایحه بیاورید كه حداقل یك فرزند فرهنگی به جای والدش بتواند در آموزش و پرورش استخدام بشود. چرا این لایحه را نمی آورید؟ چرا طرح رتبه بندی را اصلاح نمی كنید؟ چرا برای ارتقای سطح معیشت و زندگی فرهنگیان هیچ اقدامی نمی شود؟

وی با پیش بینی رسیدن تعداد بازنشستگان استان گیلان طی ۹ سال آینده به ۶۰۰۰ نفر اظهار داشت: آنها نیاز به یك واحد تربیت دبیر شهید رجایی دارند. آقای بطحایی! بتازگی خدمتان رسیدم موافقت فرمودید ولی عملی ندیده ایم. تقاضا دارم همانطور كه حضورا با درخواست این جانب موافقت نمودید، برای تاسیس دانشگاه فنی شهید رجایی استان گیلان دستور لازم را صادر كنید.

جعفرزاده ایمن آبادی با تشكر از نوبخت به سبب پشتیبانی از تكمیل راه آهن قزوین - رشت خطاب به وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: این راه آهن را به آستارا و انزلی متصل كنید تا توجیح اقتصادی داشته باشد. راه آهن گیلان راه آهن ملی است. ۲۲ كشور دنیا منتظر تكمیل این راه آهن هستند.

جعفرزاده خطاب به وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: آقای اسلامی اگر در اولویت رسیدگی به جاده ها شاخص مرگ و میر را می گذاشتید جاده های استان گیلان اولویت اول می بود. راه و شهرسازی به استان گیلان شامل ریلی و جاده ای كم لطفی كرده است.

وی درانتها درباب وضعیت برق و آب استان گیلان خطاب به وزیر نیرو تذكراتی داد و اظهار داشت: آب ۱۱ رود خانه به دریای خزر می ریزد فقط یك سد برای رودخانه تولید شده است. ده سد لاستیكی و دو سد بزرگ هیچ گونه پیشرفت فیزیكی ندارند.
1397/09/14
14:55:29
5.0 / 5
4958
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است