سروش در گفتگو با مهر:

بدهی های تامین اجتماعی به وزارت بهداشت پرداخت میگردد

بدهی های تامین اجتماعی به وزارت بهداشت پرداخت میگردد كار و درآمد: عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: طبق وعده وزیر تعاون، كار و ر فاه اجتماعی مقرر است بدهی های تامین اجتماعی به وزارت بهداشت بزودی پرداخت گردد.ابوالفضل سروش در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به حضور شریعتمداری در جلسه عصر امروز كمیسیون بهداشت و درمان، گفت: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در این نشست حضور یافت و برنامه ها و اقدامات پیش روی این وزارتخانه را برای نمایندگان تبیین كرد.
وی با اشاره به اینكه طرح مبحث درمان مستقیم در این نشست مورد بررسی قرار گرفت، افزود: مقوله درمان مستقیم همچون وظایف سازمان تامین اجتماعی نیست و نباید باشد و این ارگان باید در این زمینه تنها خرید خدمت كند، بر این اساس تاكید شد كه تامین اجتماعی باید مقوله درمان مستقیم را برون سپاری كرده و از وزارت بهداشت و درمان به صورت كامل خرید خدمت كند.
عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس اشاره كرد: البته طبق مباحثی كه در این نشست عنوان شد، یكسری موانع قانونی در این باره وجود دارد كه البته این مسائل در مجلس قابل رفع است و آنان را حل و فصل می نماییم.
سروش با اشاره به اینكه در این نشست درباره بدهی های تامین اجتماعی به وزارت بهداشت و درمان مسائلی عنوان شد، اظهار داشت: طبق گفته شریعتمداری مذاكراتی با وزیر بهداشت در این باره صورت گرفته و مقرر است این مشكلات رفع گردد.
وی اضافه كرد: بر این اساس قرار شد تا آخر آذر ماه ۱۵۰۰ میلیارد تومان بدهی مراكز دانشگاهی تسویه و ۱۵۰۰ میلیون تومان هم به بخش غیرخصوصی در حوزه دانشگاهی اختصاص پیدا كند.
این نماینده مجلس با اشاره به اینكه در این نشست مسائلی درباره شستا عنوان شد، اظهار داشت: نمایندگان خواهان شفاف سازی درباره مدیریت شستا شدند و مطرح نمودند كه فعالیت هیات مدیره شستا باید شفاف شود و تاكید نمودند از افراد متخصص در شستا استفاده گردد و از لابی گری در این بخش جلوگیری بعمل آید.
عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در این نشست وعده داد مشكلات و ابهاماتی كه در زمینه شستا وجود دارد به تدریج حل و اصلاح گردد.
در ادامه سروش در پاسخ به سوالی درباره رئیس احتمالی سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: ظاهرا محسنی بندپی كاندیدای اصلی سازمان تامین اجتماعی است اما رئیس جمهور باید این سوژه را تایید كند.

1397/09/17
15:15:01
5.0 / 5
4824
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است