ضرب الاجل حذف مدیران چندشغله به كجا رسید؟

ضرب الاجل حذف مدیران چندشغله به كجا رسید؟ كار و درآمد: دبیركل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران می گوید اقدام وزیر كار در اعلام اسامی مدیران و اعضای هیات مدیره شركتهای تابعه این وزارتخانه بااینكه مثبت و اثرگذار بوده، ولی ما تنها فهرست اسامی را دیدیم و هیچ گزارشی از اقدامات پس از آن منتشر نشد. به قول وی، اگر قرار بود به تركیب اعضای هیات مدیره دست نخورد چرا ضرب الاجل یك هفته ای برای حذف مدیران و تعیین تكلیف آنها صادر شد؟هادی ابوی در گفت وگو با ایسنا، عرضه گزارشی كامل از مجموع اقدامات صورت گرفته بعد از دستور صریح وزیر كار برای حذف مدیران چندشغله و پروازی را خواهان شد و اظهار داشت: از ضرب الاجل حذف مدیران چندشغله تنها به دنبال شناختن آدمها نبودیم بلكه هدف این بود كه بدانیم چند نفر از این افراد كه به اسم اعضای هیات مدیره در شركتهای تابعه وزارت كار تحت عناوین مختلف نماینده مجلس، آقازاده و... ورود كرده اند، نمایندگان واقعی كارگران و كارفرمایان و دلسوز واقعی این دستگاه و سازمان هستند.

وی با بیان این كه نمایندگان واقعی بیمه شدگان و سرمایه گذاران باید در هیات مدیره های تامین اجتماعی و شركتهای تابعه حضور پیدا كنند، اظهار داشت: ما نه از مشاوران وزیر بلكه از شخص وزیر كه حجت را بر همگان تمام و اعلام نمود مساله پنهانی در این وزارتخانه نداریم می خواهیم گزارش شفافی به كارگران و مردم بدهند.

ابوی اضافه كرد: دستورات وزیر كار در ابتدای شروع فعالیت خوب و پرارزش بود ولی مساله مهم این است كه این اقدامات و دستورات در حد شعار و بخشنامه نباشد بنابراین اعتقاد داریم اگر هدف واقعی از این كار حذف مدیران چندشغله بوده باید به آن عمل شود ولی اگر مقرر است به تركیب همان افراد دست زده نشود چرا از ابتدا ضرب الاجل صادر شد؟ جامعه كارگری حالا منتظر شنیدن اقداماتی است كه در این مدت صورت گرفته است.

به گفته دبیركل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران، همان گونه كه نمایندگان مجلس گزارش اقدامات و شفافیت عملكرد می خواهند، جامعه كارگری هم از وزارت كار انتظار دارد به اصل سه جانبه گرایی پایبند باشد و كارگران را بعنوان یكی از شركای اجتماعی به رسمیت بشناسد.

وی خاطرنشان كرد: گله ما این است كه نمایندگان كارفرمایی و كارگری در این جریان فراموش شده اند. شورای اسلامی كار، مجمع نمایندگان، انجمن های صنفی كارگران و كانون بازنشستگان این حق را دارند كه به صورت شفاف در جریان امور و اقدامات صورت گرفته قرار گیرند. شستا و تامین اجتماعی با جان و مال و مطالبات كارگران و بازنشستگان در ارتباط می باشد و ما در تغییرات و تصمیماتی كه درباره این شركتها و سازمانها گرفته می شود، نقش داریم.

این مقام مسئول كارگری تامین اجتماعی و شستا را خط قرمز كارگران عنوان نمود و اظهار داشت: شاید توقع این است كه كارگران در جریان همه كارهایی كه انجام می گردد قرار نگیرند ولی وقتی از شفافیت صحبت می نماییم و می گوییم مبحث پنهانی نداریم حق داریم بعنوان سهامداران اصلی در جریان انتقال و خرید و فروش زیرمجموعه ها و شركتها قرار گیریم و از مجلس نشنویم كه شركت ها و زیرمجموعه های شستا و تامین اجتماعی در حال فروش هستند و مقرر است بیمه درمان ما حذف شوند.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، ۲۲ آبان ماه امسال شریعتمداری ـ وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی ضرب الاجل هفت روزه ای را برای حذف مدیران چند شغله در وزارت كار صادر كرد و از سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی كشوری خواست تا ظرف هفت روز كاری استعفای مدیران چند شغله از هیات مدیره شركت های تابعه خویش را اجرایی كنند.
1397/09/20
14:11:20
5.0 / 5
4586
تگهای خبر: بیمه , پرواز , جامعه , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است