گلایه یك مقام مسئول كارگری

بن خواربار كارگران را زیاد كنید، سبد كالا پیشكش!

بن خواربار كارگران را زیاد كنید، سبد كالا پیشكش! كار و درآمد: رئیس اتحادیه كارگران قراردادی معتقد است: اگر بن خواربار و حق مسكن كارگران افزایش پیدا كند، كارگران نیازی به كمك های جبرانی نقدی و سبدكالای دولت نخواهند داشت.فتح اله بیات در گفت وگو با ایسنا، تشكیل جلسات شورای عالی كار را خواهان شد و اظهار داشت: برمبنای قانون شورای عالی كار باید ماهی یك جلسه تشكیل دهد و به مباحث و موضوعات كارگران و كارفرمایان بپردازد ولی متاسفانه باوجود تلاشهای نمایندگان كارگری، كارفرمایان اهمیتی به خواسته ها و مطالبات كارگران نمی دهند و تلاش می كنند از راه لابی با وزارت كار مانع برگزاری جلسات ترمیم دستمزد شوند و آنرا تا جلسات مزد ۹۸ شورای عالی كار درانتها سال بكشانند.

وی افزود: اگر امروز شكاف بین مزد و معیشت كارگران ترمیم نشود و به دستمزد سال آینده گره بخورد، وضعیت اسفباری در انتظار كارگران خواهد بود؛ چون قدرت خرید كارگران به شدت كاهش یافته و دستمزد اندك دیگر جوابگوی هزینه های سنگین زندگی خانوارهای كارگری نیست و این وظیفه حاكمیت است كه به این بحث ورود و مدیریت كند و اجازه ندهد اختلافات كارگری و كارفرمایی تشدید شود.

رئیس اتحادیه كارگران قراردادی و پیمانی ابراز امیدواری كرد جلسات دستمزد شورای عالی كار هرچه سریع تر برگزار گردد و اظهار داشت: كارگران به نمایندگان تشكل های كارگری فشار می آورند، از شرایط دشوار معیشتی و پایین بودن حقوق گلایه می كنند و پیگیر بسته های حمایتی دولت هستند اما نمایندگان كارگران در شورای عالی كار هرقدر تلاش می كنند به در بسته می خورند و در چنین شرایطی حق دارند تا مشخص نشدن تكلیف جلسات ترمیم مزد كارگران وارد بحث دستمزد سال ۹۸ نشوند.

بیات تصریح كرد: اگر دولت و كارفرمایان در جریان تعیین دستمزد، حق مسكن و بن خواربار كارگران را به شكل مطلوب و قابل توجهی بالا برند دیگر كارگران به دنبال كمك جبرانی نقدی نخواهند بود و نیازی به سبد كالای دولت نخواهند داشت.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، از جلسه كمیته دستمزد شورای عالی كار كه با حضور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار و در آن بر اختصاص بسته های غذایی به كارگران تاكید شد یكماهی می گذرد. در آن جلسه نمایندگان كارگری در نامه ای به وزیر كار تشكیل جلسه ای منحصر با سوژه دستمزد كارگران را خواهان شدند و وزیر كار باز آمادگی خودرا برای ترمیم مزد كارگران اعلام نمود مدتی بعد نمایندگان كارگران به جلسه ای در وزارت كار دعوت شدند كه به سوژه شرایط اقتصادی و راهكارهای خروج بنگاه ها از ركود می پرداخت. سپس اختتام جلسه نمایندگان كارگری از منتفی شدن ترمیم مزد كارگران خبر دادند.
1397/09/24
19:31:58
5.0 / 5
4483
تگهای خبر: اتحادیه , اقتصاد , حقوق , قانون
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است