معاون پارلمانی وزیر كار:

۹۸ درصد منابع فنی وحرفه ای صرف امور جاری میگردد

۹۸ درصد منابع فنی وحرفه ای صرف امور جاری میگردد كار و درآمد: معاون پارلمانی وزارت كار با اشاره به اینكه ۹۸درصد منابع سازمان فنی وحرفه ای صرف هزینه های جاری میگردد و تنها ۲درصد برای آموزشهای مهارتی باقی می ماند، از تشكیل ستاد راهبردی بودجه خبرداد.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، میرهادی قره سید رومیانی در هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران كل استان تهران اظهار داشت: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در ابتدای تصدی مسئولیت، سیاستهای كاری وزارتخانه را بیان كرد و همه ما موظفیم با قدرت و بهره گیری از تمام ظرفیتها در امتداد سیاستهای ابلاغی حركت نماییم.
وی با اشاره به اینكه استفاده از جوانان توانمند، شفافیت و بهره گیری از بانوان در فضای مدیریتی از اصول مهم در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی است، به ادغام چند وزارتخانه برای تشكیل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اشاره نمود و اضافه كرد: این ادغام احیانا فضای خالی از خود باقی گذاشته ولی با تدابیری كه صورت گرفته این شوراهای هماهنگی توانسته این فضاها و خلأها را از بین ببرد و تعامل حداكثری مدیران سبب ارتقا شده است.
معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، افزود: عدم تشكیل شوراها، جلسات و نشستهای هم اندیشی سبب میگردد تا نتوانیم هم افزایی لازم را داشته باشیم. پس نیازمند آن هستیم تا به صورت هدفمند، همنشینی، تعامل و هم افزایی بیشتری داشته باشیم.
قره سید رومیانی با اشاره به اهمیت فصل بودجه ریزی اظهار داشت: مبحث بودجه بسیار مهم می باشد و باید حتما جلساتی هدفمند در این رابطه برگزار نماییم كه در این زمینه با دستور وزیر، ستادی راهبردی برای بودجه سال آینده در وزارتخانه بزودی تشكیل میگردد.

وی افزود: باید در اتاقی شیشه ای كار نماییم تا همه بتوانند ما را مشاهده كنند. فعالیتهای وزارتخانه و زیرمجموعه های آن باز در تعامل با تمام نمایندگان مجلس، توضیح داده می شود تا همه بدانند ما در وزارتخانه در چه وضعیتی هستیم، چه خدماتی باید بدهیم، چه كاستی ها وجود دارد و امكان دارد با چه آسیبهایی مواجه شویم.
قره سیدرومیانی اشاره كرد: فعالیتها باید به استانداران باز نمایش شود و ضروری می باشد تا با شورای اداری و مدیران كل سایر دستگاه های اداری و اجرایی و خصوصا نمایندگان مجلس، تعامل بسیار سازنده داشته باشیم، چونكه آگاهی نمایندگان از وضعیت وزارتخانه بسیار مهم می باشد.
وی مطرح كرد: باید این نكته برای همگان روشن شود كه ما قصد دخالت و تغییر ساختار بودجه دولت را نداریم و حداكثر تلاش ما این است كه از بودجه در نظر گرفته شده دولت برای وزارتخانه دفاع نماییم تا دستگاه های دیگر در آن تغییر و تحولی انجام ندهند.
وی افزود: برای مثال ۹۸ درصد از منابع سازمان فنی و حرفه ای صرف هزینه های جاری میگردد و تنها دو درصد باقی می ماند تا این سازمان بتواند تغییری در جامعه احداث كند.پس باید چنین مسائلی را به نمایندگان مجلس توضیح دهیم.
میرهادی قره سید رومیانی اضافه كرد: همین طور فاصله بین معیشت و حداقل دستمزد باید به نمایندگان محترم گزارش داده شود تا بتوانند این فاصله را باتوازن و تقسیم بندی مطلوبی در بودجه مدنظر قرار دهند.
معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اشاره كرد: اصل اساسی، استحضار مجلس از عملكرد وزارتخانه است و یكی از شاخص های اصلی انتخاب و تثبیت و ابقای مدیران نحوه تعامل آنهاست كه شامل تعامل با نمایندگان محترم مجلس باز میگردد.
وی با بیان این كه «شفاف سازی از اولویتهای شخص وزیر است» اظهار داشت: همه مدیران باید بدانند در اتاقی شیشه ای هستند و مردم اعمال و رفتار آنها را می بینند و بر آنها نظارت می كنند. پس چه بهتر خدماتی كه نمایش میگردد به آنها گزارش شود.
معاون وزیر كار اضافه كرد: اگر در فرهنگ عمومی امور منفی بیشتر دیده میگردد به این علت است كه فعالیتهای مثبت كمتر نمایش و گزارش میگردد. بدین سبب باید درها را باز نماییم و همراهی كنید كه این كار را از استان تهران آغاز نماییم.

1397/09/25
14:32:21
5.0 / 5
4697
تگهای خبر: آموزش , جامعه , حقوق , خدمات
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است