قطار سریع السیر اصفهان-تهران چهار سال دیگر روی ریل می رود

قطار سریع السیر اصفهان-تهران چهار سال دیگر روی ریل می رود كار و درآمد: مدیركل راه آهن استان اصفهان اظهار داشت: زیرساخت های فاز نخست قطار سریع السیر اصفهان-قم-تهران تابحال 70 درصد پیشرفت فیزیكی داشته و در صورت گشایش اعتبار به صورت كامل تا چهار سال آینده در این فاز قطار بر روی ریل قرار خواهد گرفت.


به گزارش خبرنگار ایسنا، سیدرضا سادات حسینی قبل از ظهر امروز(چهارشنبه) به مناسب هفته حمل و نقل و راهداری در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینكه راه آهن استان اصفهان یكی از 21 منطقه راه آهن سراسر كشور است، اظهار نمود: حمل و نقل ریلی جایگاه ویژه ای در جابجایی بار و مسافر دارد و راه آهن استان باز در شاخص های عملكردی بار و مسافر در رتبه اول تا سوم كشور قرار دارد.
وی با تاكید بر لزوم توسعه حمل و نقل ریلی در حوزه بار و مسافر، اظهار داشت: بر همین مبنا اداره كل راه آهن استان اصفهان به دنبال دو خطه كردن خطوط اصلی ریلی خود همچون مسیر زرین شهر-حسن آباد تا بافق یزد است كه با نهایی شدن آن، حجم جابجایی بار دو برابر میگردد. طول مسیر بافق تا زرین شهر 500 كیلومتر است كه بالغ بر 300 كیلومتر آن در حوزه راه آهن استان اصفهان قرار دارد.
مدیركل راه آهن استان اصفهان با اشاره به اینكه دو خطه شدن مسیر ریلی زرین شهر-بافق یزد نیازمند یك میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار است، افزود: برای توسعه خطوط ریلی فرعی نیازمند مشاركت بخش خصوصی هستیم و الان به دنبال توافق با پالایشگاه اصفهان برای احداث خط ریلی فرعی به طول 80 كیلومتر هستیم كه در صورت راه اندازی این خط، 2.5 میلیون تن بار بر روی شبكه ریلی استان قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینكه برمبنای برنامه ششم توسعه باید در جهت اتصال مراكز صنعتی به خطوط ریلی حركت كرده و خطوط آنتنی (فرعی) را توسعه دهیم، اضافه كرد: تابحال 20 كیلومتر خط ریلی فرعی در كاشان، شرق اصفهان و فولاد سبا به شبكه ریلی كشور متصل شده است.
سادات حسینی با اشاره به اینكه راه آهن استان اصفهان در جابجایی بار رشد خوبی داشته است، اظهار نمود: راه آهن استان اصفهان طی 9 ماهه امسال در بخش بار حدود 24 درصد در تناژ، 33 درصد در تن كیلومتر و 50 درصد از لحاظ درآمدی رشد داشته است، همین طور در این مدت 25 میلیون تن كیلومتر بار ناخالص جابجا كرده است.
وی با اشاره به اینكه اداره كل راه آهن استان اصفهان در پارسال 20 میلیون تن بار تخلیه و بارگیری كرده است، اظهار داشت: تمركز راه آهن استان بیشتر بر روی جابجایی بار است و از حضور سرمایه گذاران برای توسعه خطوط ریلی استقبال می كند، همین طور هدفگذاری كشور بیشتر بر جابجایی بار در مسیرهای طولانی ریلی است.
مدیركل راه آهن استان اصفهان با اشاره به اینكه راه آهن اصفهان در 9 ماهه نخست امسال در بحث مسافر بر حسب (نفر كیلومتر) 15 درصد رشد داشته است، اظهار داشت: سالانه بالغ بر یك میلیون و 200 هزار نفر مسافر به صورت مبدا-مقصدی از اداره كل راه آهن استان اصفهان جابجا می شوند.
وی با تاكید بر اینكه برای افزایش جابجایی بار از راه خطوط ریلی باید زیرساخت ها را توسعه دهیم، اضافه كرد: دو خطه كردن مسیر ریلی در این جهت است و تابحال دو خطه كردن خطوط اصلی ریلی استان 80 درصد پیشرفت فیزیكی داشته و امیدواریم تا اوایل سال 98 قطار بر روی این خطوط قرار گیرد.
سادات حسینی همین طور در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباب سرنوشت پروژه قطار سریع السیر تهران-قم-اصفهان و صحبت های در خصوص رفتن فاینانسور چینی از این طرح، اظهار داشت: پروژه قطار سریع السیر تهران-قم-اصفهان از حدود پارسال از معاونت شركت ساخت به شركت راه آهن منتقل شد.
وی با اشاره به پیشرفت فاز نخست این طرح از اصفهان تا قم، اشاره كرد: تابحال پنج كارگاه در این مسیر فعال است و زیرساخت های فاز نخست طرح تابحال 70 درصد پیشرفت فیزیكی داشته و در صورت گشایش اعتبار به صورت كامل تا چهار سال آینده در این فاز قطار بر روی ریل قرار خواهد گرفت.
مدیركل راه آهن استان اصفهان اشاره كرد: هم اكنون اراده راه آهن، وزارت راه و شهرسازی و دولت بر اجرا و اتمام پروژه قطار سریع السیر اصفهان-تهران است.
وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایسنا درباب استفاده ریل ملی تولید شده شركت ذوب آهن در شبكه ریلی استان، اظهار داشت: طی دو ماه گذشته ذوب آهن اصفهان حجمی ریل تولید كرده و از طرف دیگر راه آهن باز به دنبال توسعه شبكه ریلی خود است.
سادات حسینی اشاره كرد: شبكه ریلی كشور به انواع مختلف ریل نیاز دارد و در صورت تولید، راه آهن از ریل ملی استقبال خواهدنمود.1397/09/28
21:39:52
5.0 / 5
4458
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است