مسكن اجتماعی تمام شد؟

مسكن اجتماعی تمام شد؟ به گزارش كار و درآمد اظهارنظر وزیر راه و شهرسازی در خصوص این كه «مسكن با پسوند را قبول ندارم» می تواند دلالت بر این مورد باشد كه برنامه ای تحت عنوان «مسكن اجتماعی» دیگر دنبال نخواهد شد.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، دولت تدبیر و امید از آغاز آغاز به كار خود بحث مسكن اجتماعی را بیان كرد و روز ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۵ هیات وزیران جزییات این طرح را به تصویب رساند و مسوولیت اجرای آنرا به عهده بنیاد مسكن قرار داد.
اما مسكن اجتماعی در طول دو سال قبل گرفتار كمبود منابع دولتی شده بود تا این كه اواخر آبان ماه امسال رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی به ایسنا اظهار داشت: در بخش مسكن اجتماعی هیچ منابعی به ما اختصاص داده نشده است. البته حال اهدافی كه تحت مسكن اجتماعی می توانست دنبال شود در برنامه های وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسكن اجرا شد. به صورت مثال ادامه اجرای طرح مسكن مهر، بازآفرینی شهری یا تولید و نوسازی مسكن روستایی می تواند در این چارچوب قرار گیرد. اما اختصاص بودجه ای مشخص تحت عنوان مسكن اجتماعی هیچ گاه تحقق پیدا نكرد.
امروز محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از پروژه های راهسازی قزوین گفته است: «بنده مسكن با پسوند را قبول ندارم، در این دوره مسكنی كه در هدف داریم و برای اقشار كم درآمد و متوسط جامعه در حال ساخت است، در برنامه ما دیده شده و شامل تكمیل و تحویل ۵۰۰ هزار واحد مسكونی مهر و ۴۰۰ هزار واحد جدید در سراسر كشور است كه اگر مردم در ساخت و تكمیل آنها مشاركت كنند چرخ تولید مسكن در كشور به حركت در خواهد آمد.»
با عنایت به صحبت های اسلامی می توان چنین برداشت كرد كه سیاست های راه اندازی و نوسازی مسكن توسط وزارت راه و شهرسازی دیگر در چارچوب نام مسكن اجتماعی دنبال نخواهد شد.1397/10/01
23:41:20
5.0 / 5
4759
تگهای خبر: تولید , جامعه , درآمد , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است