رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای اعلام كرد؛

فاصله عمیق آموزش های مهارتی با نیاز واقعی بازار كار

فاصله عمیق آموزش های مهارتی با نیاز واقعی بازار كار به گزارش كار و درآمد رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور ازایجاد مراكز بین بخشی مشاوره شغلی در واحدهای دانشگاه پیام نورخبرداد و اظهار داشت: هم اكنون بسته های مهارتی و دانش با فضای واقعی كسب و كار فاصله بسیاری دارند.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، سلیمان پاك سرشت در نشست امضای تفاهم نامه همكاری سازمان فنی و حرفه ای با دانشگاه پیام نور طی یكی دو سال قبل مبحث مهارت آموزی در دانشگاهها بعنوان یك رویكرد جدی هم در وزارت علوم بعنوان متولی آموزش های رسمی و هم در سازمان آموزش فنی و حرفه ای بعنوان متولی عرضه آموزش های مهارتی و غیررسمی در دستور كار قرار گرفته است.
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه دانشجویان در دانشگاه نمی توانند به همه شایستگی ها و خصوصیت های كسب و كار و اشتغال پذیری مجهز شوند، تصریح كرد: متاسفانه بسته های مهارتی و دانش با فضای واقعی كسب و كار فاصله بسیار زیادی دارد. بدین منظور هدف از انعقاد این تفاهم نامه تدوین بسته آموزشی مهارتی متناسب با نیاز بازار كار و ماموریت های شغلی، اجتماعی و اقتصادی می باشد كه این ماموریت ها در جریان این تفاهم نامه مورد توجه قرار گرفته است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور جدی ترین طرح توانمندسازی اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی طی دو سال قبل را تدوین طرح های كارورزی و كارآموزی عنوان نمود و اضافه كرد: در چارچوب عرضه آموزش های مهارتی به دانشجویان، این افراد در یك نظام برنامه ریزی متفاوت از واحدهای دانشگاهی با صلاحیت های شغلی آشنا می شوند.
پاك سرشت از اعلام آمادگی سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور برای تدوین بسته آموزش مهارتی متناسب با نیاز شغلی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با همكاری نظام آموزش عالی و دانشگاهها اطلاع داد و اظهار داشت: امروز یكی از گروه های هدف اشتغال در كشور كه باید با جدیت با آن پرداخته شود بحث اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی است تا در فضای غیرآكادمیك ضمن جستجوی علاقه مندی، سطح مهارت های خویش را برای ورود به بازار كار ارتقا دهند.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور افزود: یكی از اشكالات دانشجویان این است كه نمی دانند در فضای دانشگاهی چطور باید از طرح های توانمندسازی اشتغال خود آگاهی پیدا كنند و همینطور به چه مراكزی رجوع كنند. از این رو در نظر داریم با برنامه ریزی و همكاری با دانشگاه پیام نور، مراكزی كه ارتباط سیستماتیك با كاریابی ها، آموزشگاههای فنی و حرفه ای و آموزشگاهها دارند، تحت عنوان دفاتر و مراكز بین بخشی مشاوره شغلی در دانشگاهها تولید نماییم تا محلی برای رجوع دانشجویان و كسب مشاورهای ورود به بازار كار باشند.
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی تصریح كرد: دانشگاه پیام نور با عنایت به شبكه گسترده آموزش از طریق دور و مزیت های بالای آموزش الكترونیك، ظرفیت بهره مندی از طرح های توانمندسازی دانشجویان را دارد. ضمن اینكه سازمان آموزش فنی و حرفه ای می تواند از ظرفیت ها در زیرساخت های آموزشی این دانشگاه استفاده نماید.
رئیس دانشگاه پیام نور: دانشجویان باید بعد از فارغ التحصیلی آماده ورود به بازار كار باشند
در این نشست همینطور محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور با تاكید بر اینكه مهارت آموزی امروز یك لزوم برای تمام افراد است، اظهار داشت: علاوه بر تاثیر مهارت در ورود به بازار كار، خیلی از مشاغل تخصصی تر شدند و از این حیث مهارت آموزی یك امر ضروری برای افراد است.
رئیس دانشگاه پیام نور اضافه كرد: ما مدتها بدنبال این بودیم كه با اقداماتی بتوانیم سطح مهارت قشرعظیم دانشجو را در حین تحصیل ارتقا دهیم تا بعد از آخر دوران تحصیل خود آماده ورود به بازار كار باشند.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون متاسفانه بخش قابل توجهی از دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی بدنبال علاقه مندی خود برای ورود به بازار كار هستند، تصریح كرد: با عنایت به گستردگی زیرساخت های دانشگاه پیام نور می توانیم این ظرفیت ها را در اختیار سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور هم قرار دهیم.
رئیس دانشگاه پیام نور تعداد دانشجویان این دانشگاه را ۴۳۰ هزار نفر عنوان نمود و اضافه كرد: همینطور این دانشگاه ۱۰ هزار كارمند دارد كه می تواند از ظرفیت های مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای ارتقا سطح شغلی قهرمان شوند.
زمانی همینطور از تاسیس مراكز بین بخشی مشاوره شغلی در واحدهای دانشگاه پیام نور استقبال كرد و اظهار داشت: تاسیس این مركز علاوه بر ستاد در واحدهای مراكز استان ها هم در دستور كار قرار می گیرد.

1397/10/17
13:56:59
5.0 / 5
4557
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است