پایانه داری دولت اختتام می یابد

پایانه داری دولت اختتام می یابد كار و درآمد: وزیر راه و شهرسازی با بیان این كه ما در دولت به هیچ وجه نیاز به پایانه و پایانه داری نداریم و حتما به این مساله خاتمه خواهیم داد، اظهار داشت: نقش آفرینی جامعه حمل و نقل در این عرصه برای ما بسیار مهم می باشد چونكه آنها باید وظایف خودرا برعهده گرفته و این امر را به بخش های دیگر واگذار نكنند.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در آیین بهره برداری از فاز یك شهرك حمل و نقل استان تهران، ضمن گرامیداشت سالروز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی و همین طور قیام ۱۹ دی مردم قم كه نقش موثری در جریان پیروز انقلاب اسلامی خلق كرد، بیان كرد امروز در ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و بااینكه در بعضی از جبهه های فعالیت شاهد كندی روند بوده ایم ولی در دستاوردها برای تحقق استعدادهای كشورمان شاهد نتایج خوبی هستیم.
وی با تاكید بر این كه طی این سال ها سیاستگذاری های انجام شده برمبنای اراده ملت بوده و تمامی امور با همدلی آنها به نتیجه رسیده است اظهار داشت: امروز در یك مقطع تاریخی واقع شدیم كه باید بتوانیم ظرفیت و توانایی های مردم را با استفاده از سرمایه های موجود در طراز اقتصادی مناسبی گسترش دهیم؛ اقدامی كه دولت تنها نقش هموارسازی و تسهیل گری در آن خواهد داشت تا خود مردم بتوانند با گسترش سرمایه گذاری اقتصادی رقابتی را در كشور به وجود آورند.
به قول وزیر راه و شهرسازی هر چند قوانین تابحال در بعضی از موارد سخت بوده و نقش تسهیل كننده نداشته است، ولی برمبنای سیاست ابلاغی كلی و قانون رفع موانع تولید و بهبود فضای كسب و كارو همین طور گفتگوهای انجام شده در این زمینه، تمامی موارد در این حوزه از گذشته تابحال به شایستگی در قانون دیده شده و اساسا در صورت عمل به آن شرایط استفاده بهینه وجود خواهد داشت تا مردم و بخش خصوصی بتوانند به روند سرمایه گذاری های خود تسریع بخشند.
عضو كابینه دولت تدبیر و امید با تاكید بر لزوم احداث یك اقتصاد كارآمد در كشور بیان كرد: ما نباید در این نقطه موجب احداث ناامیدی در میان مردم شویم چونكه هم اكنون تمامی امكانات مورد نیاز با كمك و همت مردم برای شتاب دهی به روند سرمایه گذاری خصوصاً در حوزه حمل و نقل وجود دارد.
اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ما در وزارت راه و شهرسازی هیچ نقشی مگر در جایگاه تسهیل گری و حمایت برای شكوفایی ظرفیت ها ایفا نمی نماییم.
وی اشاره كرد: نظام لجستیك كشور در طرح جامع حمل و نقل باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد؛ نظامی كه بتواند با حمل و نقل تركیبی و استفاده حداكثری از ترانزیت سهم خودرا در اقتصاد ایفا كند.
وی افزود: ما نیاز به یك نظام لجستیك بسیار قوی در كشور داریم؛ نظامی كه حلقه آن امروز مفقود است و باید هر چه سریعتر احداث شود. ما در جایگاه دولت از بخش خصوصی در توسعه این حوزه پشتیبانی خواهیم كرد.
اسلامی ضمن ابراز امیدواری نسبت به این كه شروع به كار فاز یك شهرك حمل و نقل بتواند با استقرار شركت های حمل و نقلی سهم خوبی را برای ناوگان در این گونه شهرك ها در نظر بگیرد، اظهار داشت: اساسا هر چه شهرك ها به پارك های لجستیكی نزدیك تر باشند این امر برای توسعه بهره وری در كشور بهتر خواهد بود.
وی ادامه داد: خوشبختانه شهرك حمل و نقل تهران نزدیك محدوده فرودگاهی امام خمینی (ره) واقع شده و در آن علاوه بر پارك های بزرگ لجستیكی مراكز بزرگ بار و انبار باز وجود دارد؛ اتفاقی كه می تواند كارآمدی متفاوتی را نسبت به قبل در این حوزه داشته باشد.
وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر این كه نیازها و كاستی های شهرك حمل و نقل باید هر چه سریعتر پیگیری و رفع گردد اظهار داشت: اقدامات خوبی در این حوزه نظیر ساخت تقاطع غیرهم سطح در شهرك انجام شده كه موجب تسهیل در بهره برداری از آن شده است.
اسلامی با بیان این كه ما در دولت به هیچ وجه نیاز به پایانه و پایانه داری نداریم و حتما به این مساله خاتمه خواهیم داد، اظهار داشت: نقش آفرینی جامعه حمل و نقل در این عرصه برای ما بسیار مهم می باشد چونكه آنها باید وظایف خودرا برعهده گرفته و این امر را به بخش های دیگر واگذار نكنند.
وی ادامه داد: لجستیك ناوگان را شركت ها باید برعهده بگیرند و در این زمینه عدالت ایجاب می كند كه ما با نظام لجستیكی دقیق و برنامه ریزی صحیح این حوزه را به صورت مناسب توسعه دهیم كه اساسا در این زمینه از فعالان حوزه حمایت صددرصدی خواهیم كرد.
وی اشاره كرد: بدون شك كشور ما حق دارد سهم بزرگی از بازار ترانزیت را حتی تا دوردست ها باز برعهده بگیرد.1397/10/21
22:16:46
5.0 / 5
4648
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , جامعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است