معاون وزیر راه و شهرسازی:

برای بازآفرینی نیازمند ۱۲۵۰ میلیارد تومان منابع هستیم

برای بازآفرینی نیازمند ۱۲۵۰ میلیارد تومان منابع هستیم به گزارش كار و درآمد معاون وزیر راه وشهرسازی اظهار داشت: در جریان بازآفرینی ۴۷۰ میلیارد تومان سهم دولت، ۲۸۰ میلیارد تومان سهم شهرداری ها و ۵۰۰ میلیارد تومان سهم بخش خصوصی است.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، هوشنگ عشایری در جلسه ستادبازآفرینی شهری استان كه به ریاست استاندار اصفهان برگزار شد، اظهار نمود: بر طبق قانون برنامه ششم توسعه باید سالانه ۲۷۰ محله در كشور بازآفرینی شود.
وی با اشاره به اینكه در برنامه ملی تدوین شده، بازآفرینی شهری در سه بخش "نوسازی و مقاوم سازی مسكن"، "توسعه خدمات روبنایی و زیربنایی" و "نرم افزاری " انجام می شود، اضافه كرد: در اجرای این برنامه ها دولت ۳۱ درصد، شهرداری ها ۲۹ درصد و بخش خصوصی ۴۰ درصد سهم دارند.
مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری اظهار داشت: باوجودی كه ادبیاتی بعنوان تحمیل منابع وجود ندارد، اما لازم است در جریان بازآفرینی شهری ۱۲۵۰ میلیارد تومان هزینه شود كه ۴۷۰ میلیارد تومان سهم دولت، ۲۸۰ میلیارد تومان سهم شهرداریها و ۵۰۰ میلیارد تومان سهم بخش خصوصی است.
وی افزود: برای احیای بافت های فرسوده با دستور رهبر معظم انقلاب حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده كه ۴۰ هزار میلیارد ریال آن سهم شركت بازآفرینی شهری است.
عشایری اشاره كرد: از این میزان سه هزار میلیارد ریال سهم استان اصفهان است كه جذب این اعتبار تابع پیشرفت فعالیت پروژه هاست و در پنج قسط ۲۰ درصد پرداخت خواهد شد.
وی اظهار نمود: ۴۶ درصد سه هزار میلیارد ریال یاد شده باز برای ساخت مسكن و ۵۴ درصد آن برای تامین امكانات زیرساختی مورد نیاز مسكن همچون راه، مدرسه و سایر امكانات در نظر گرفته شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی به ماده ۶ قانون ساماندهی عرضه و تولید مسكن اشاره نمود و اظهار داشت: طبق این قانون اگر زمین های دولتی در بافت های فرسوده قرار گرفته باشند برای واگذاری به شركت های انبوه سازی باید در اختیار شركت بازآفرینی شهری قرار گیرد.
وی اشاره كرد: زمین های دولتی كه در بافت های فرسوده قرار گرفته اند باید در سریع ترین زمان ممكن تعیین تكلیف شود تا سپس طی فرآیند قانونی در اختیار شركت بازآفرینی شهری قرار گیرند.
عشایری به مشكلات زمین های بدون سند واقع شده در بافت های فرسوده اشاره نمود و اظهار داشت: طبق قانون كمیته ای سه نفره متشكل از مدیران كل ادارات ثبت اسناد، مسكن و شهرسازی استان و یك نفر قاضی دادگستری برای این نوع زمین ها تصمیم گیری می كند و در این زمینه حكم قاضی لازم الاجرا است.
استاندار اصفهان باز در این نشست اظهار داشت: این استان نسبت به شاخص های كشوری نه تنها بالاتر نیست بلكه عقب ماندگی هم دارد كه نمونه بارز آن احیای بافت های فرسوده است.
عباس رضایی اظهار نمود: بازآفرینی شهرها و احیای بافت های فرسوده یكی از سیاست های جدی دولت می باشد و به دستور رئیس جمهوری تسهیلات خوبی برای این منظور در نظر گرفته شده است و مقرر است استان اصفهان از این تسهیلات برای احیای بافت فرسوده شهرها استفاده نماید.
وی با اشاره به اینكه برای اجرای این طرح حدود ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار بانك مسكن قرار گرفت، اظهار داشت: پروژه های مربوط به بافت های فرسوده جمع بندی و به استانداری اعلام گردد تا بتوانیم از اعتبارات مربوط به صندوق توسعه ملی كه برای این منظور اختصاص یافته است، استفاده نمائیم و سرپرستی بانك مسكن در استان موظف است كه در اسرع وقت نحوه بازگشت مردم جهت استفاده از این تسهیلات را برمبنای قانون و آیین نامه مربوطه مشخص نماید تا هریك از متقاضیان با آگاهی كامل و با سهولت بتوانند وام خودرا دریافت نمایند.1397/10/22
15:56:49
5.0 / 5
4576
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , توسعه , تولید
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است