مهر خبر می دهد؛

سه سناریوی افزایش حق مسكن مشمولان قانون كار

سه سناریوی افزایش حق مسكن مشمولان قانون كار كار و درآمد: شورای عالی كار در حالی افزایش حق مسكن كارگران را در دستور كار قرار داده كه سه سناریو در این نشست از طرف نمایندگان شركای اجتماعی مطرح گردیده است.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، در نشست هفته جاری شورای عالی كار «افزایش حق مسكن كاركنان مشمول قانون كار» در دستور كار قرار گرفت و شركای اجتماعی یعنی نمایندگان وزارت كار، كارگران و كارفرمایان پیشنهادات خودرا نمایش دادند.
حق مسكن كارگران كه آخرین بار آبان ماه سال ۹۵ با افزایش ۱۰۰ درصدی از ۲۰ هزار تومان به ۴۰ هزار تومان افزایش پیدا كرد، باردیگر در دستور كار شورای عالی كار قرار گرفته است. هر چند كه این مساله در بحبوحه درخواست نمایندگان كارگری برای بازبینی در مزد در دستور كار این شورا قرار گرفت.
با این حال در نشست اخیر شورای عالی كار سناریوهای مختلف عنوان شد اما در نهایت هیچ یك از طرفین در این خصوص به توافق نرسیدند. در این نشست وزارت كار پیشنهاد افزایش ۶۰ درصدی حق مسكن را نمایش داده است كه با این پیشنهاد حق مسكن با ۲۴ هزار تومان افزایش به ۶۴ هزار تومان می رسد. اما نمایندگان كارگری افزایش حق مسكن به ۲۵۰ هزار تومان را به شورای عالی كار نمایش دادند.
نمایندگان كارفرمایی باز در این نشست سناریوی افزایش حق مسكن به میزان «رشد تورم» را مطرح نمودند كه حدودا به پیشنهاد وزارت كار نزدیك است.
در نهایت به سبب اختلاف بین پیشنهادات وزارت كار، نمایندگان كارگری و كارفرمایی بعنوان اعضای شورای عالی كار، این نشست بدون توافق در باره میزان افزایش حق مسكن، به هفته آینده موكول شد.
بر اساس این گزارش، سپس تصویب میزان نهایی افزایش حق مسكن در شورای عالی كار، این رقم باید به تصویب هیأت وزیران برسد. حق مسكن كارگری آخرین بار در سال ۹۳ به تصویب شورای عالی كار رسید كه سپس تاخیر دو ساله با موافقت هیأت وزیران، از اواخر سال ۹۵ اجرایی شد.

1397/10/28
21:16:40
5.0 / 5
4735
تگهای خبر: قانون , كارفرما , كارگر , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است