ماجرای دو مرتبه پرواز ناموفق تهران-استانبول

ماجرای دو مرتبه پرواز ناموفق تهران-استانبول به گزارش كار و درآمد مدیر روابط عمومی شركت هواپیمایی هما علت دو مرتبه پرواز ناموفق روز گذشته تهران-استانبول را كه در نهایت بامداد امروز برای سومین بار انجام و هواپیما موفق به فرود در فرودگاه استانبول شد را شرح داد.


معصومه اصغرزاده در گفت و گو با ایسنا، در مورد دو مرتبه پرواز ناموفق تهران-استانبول شركت هواپیمایی ایران ایر به شماره ۷۱۹ كه در نهایت بامداد امروز (پنجشنبه) منجر به فرود هواپیما در فرودگاه استانبول شد، اظهار داشت: روز گذشته این پرواز طی دو مرتبه به مقصد استانبول انجام شد كه به علت مه موجود در فرودگاه امكان فرود هواپیما وجود نداشت و باعث شد كه هواپیما به تهران بازگردد، اما در نهایت بامداد امروز پرواز مذكور با موفقیت انجام شد و فرآیند جابجایی مسافران از استانبول به مقصد تهران هم جهت بازگشت به ایران ظهر امروز صورت گرفت.
وی در پاسخ به اینكه به چه علت مسئولان پرواز متوجه نشدند كه فرودگاه استانبول به علت شرایط جوی امكان فرود ندارد؟ اظهار نمود: به علت اینكه وجود مه و میزان دید باند برای خلبان مهم می باشد. در ابتدا اعلام می شود كه دید مناسب می باشد و مجوز پرواز صادر می شود، اما وقتی كه هواپیما به مقصد می رسد، میدان دید برای فرود كاهش پیدا كند و بنابراین هم خلبان بطور قطع در چنین شرایطی ریسك نمی كند.
وی در ادامه اظهار داشت: بنابراین هم هواپیما باردیگر به ایران بازگشت و در حالیكه این رفت و برگشت ها برای ایرلاین بسیار هزینه بر است، اما حفظ ایمنی مسافران در اولویت قرار دارد.
مدیر روابط عمومی شركت هواپیمایی ایران ایر همینطور در پاسخ به اینكه آیا به مسافران پرواز مربوطه خسارت تعلق می گیرد یا خیر؟ تصریح كرد: به علت شرایط جوی خسارتی مشمول مسافران نمی گردد و در عین حال هم برای مسافران حاضر در فرودگاه امام خمینی(ره) و هم برای مسافران فرودگاه استانبول جهت اقامت شبانه هتل در نظر گرفته شد.
گفتنی است، روز گذشته پرواز تهران-استانبول شركت هواپیمایی ایران ایر به شماره ۷۱۹، ساعت ۶ تهران را به مقصد استانبول ترك كرد ولی به علت مه گرفتگی فرودگاه استانبول مبادرت به بازگشت كرد و ساعت ۱۲: ۳۰ در فرودگاه امام خمینی(ره) به زمین نشست. باردیگر این پرواز ساعت ۱۶ انجام شد كه باز هم به علت مه موجود در فرودگاه استانبول، این هواپیما دوباره به سمت تهران بازگشت و ساعت ۲۲: ۳۰ باز هم در فرودگام امام خمینی (ره) به زمین نشست. در نهایت اما هواپیمای مربوطه ساعت ۸ امروز (پنجشنبه) برای سومین تهران را به مقصد استانبول ترك كرد و موفق به فرود در فرودگاه استانبول شد.1397/12/02
19:30:13
5.0 / 5
4752
تگهای خبر: پرواز , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است