دستور ویژه وزیر راه برای بهبود وضعیت جاده ها پیش از نوروز ۹۸

دستور ویژه وزیر راه برای بهبود وضعیت جاده ها پیش از نوروز ۹۸ كار و درآمد: وزیر راه و شهرسازی دستور داد پیش از آغاز سفرهای نوروزی نسبت به ترمیم جاده ها اقدام گردد. وی هم چنین از راهداران درخواست نمود مانع از تجاوز ساخت و سازها به حریم قانونی جاده شوند.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، محمد اسلامی امروز در گردهمایی رؤسای ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان های سراسر كشور، ضمن تشكر و قدردانی از زحمات تمامی راهداران در طول شبانه روز كه با وجود شرایط آب و هوایی مختلف و نامناسب مشغول خدمت گذاری هستند و خانواده های آنها با صبر و تحمل كمك می كنند مردم در جاده ها آرامش خاطر داشته باشند، اظهار نمود: نخستین مسئله ای كه باید از این به بعد رعایت شود، این است كه درباره مرز بین استان ها، دیگر تعارف و دعوایی نبینیم تا اختلافات كنار گذاشته شود.
وی افزود: سوژه دیگری كه باید به آن توجه داشت، این است كه به سبب نبود اعتبار، با وجود این كه جاده توسط شركت ساخت ایجاد می شود اما بطور كامل تكمیل نمی گردد و این مسئله سرمایه اصلی را باز از بین می برد و سبب می شود شرایط تردد و امكانات رفاهی آنگونه كه باید و شاید مناسب نباشد.
وزیر راه و شهرسازی، با بیان این كه امسال ۷۰۰ كیلومتر بزرگراه راه اندازی و اضافه شده است كه ۲۰۰ كیلومتر آن تماماً كامل شده است، بیان كرد: ۵۰۰ كیلومتر دیگر آسفالت شده اما خط كشی، ایمن سازی و گاردریل ندارد و این ۵۰۰ كیلومتر باز با تفاهم نامه ای كه بین راهداری و شركت ساخت به امضا رسیده، تكمیل و بهره برداری خواهد شد.
اسلامی، با اشاره به نقاط پرحادثه و یا دارای سابقه وقوع حادثه اشاره كرد: متأسفانه كامیون ها در نقاطی كه معادن وجود دارند، تردد می كنند و عموماً در حالیكه جاده های فرعی برای طرح ترافیكی خاصی تعبیه شدند اما این كامیون داران با عبور از چنین جاده های فرعی زندگی مردم منطقه را مختل می كنند. بدین سبب باید این مسئله مورد اصلاح واقع شود و متأسفانه بودجه و اعتبارات باز به حدی نیست كه بتوانیم باند دوم را در جاده های فرعی اضافه نماییم.
وی در ادامه با بیان این كه تمامی راه های اصلی و فرعی كشور اسكن شده است، اظهار نمود: كیفیت آسفالت كلیه راه های اصلی و فرعی در مانیتورینگ سازمان راهداری وجود دارد و بدین سبب از وضعیت موجود باخبر هستیم و باید به كمك آن اولویت ها را درست تشخیص داده و برمبنای نیاز نسبت به پیشبرد مسائل اقدام نماییم.
وی هم چنین با تاكید بر این كه پیش از زمان سفرهای نوروزی باید نقاط بحرانی كه نیازمند رسیدگی هستند، در دستور كار جهت بهبود وضعیت قرار گیرند، اظهار داشت: باید ترمیم آسفالت ها به فوریت صورت گیرد كه در آستانه نوروز مشكلی برای تردد مردم در مسیرهای جاده ای وجود نداشته باشد.
وزیر راه و شهرسازی هم چنین به برداشت غیرمجاز و عدم لایروبی رودخانه ها اشاره نمود و اظهار داشت: برداشت غیرمجاز از رودخانه ها سبب نشست پل ها می شود و علاوه بر این عدم لایروبی این نقاط به پل ها لطمه می رساند و این وظیفه سازمان راهداری است كه از پل ها مراقبت كند.
اسلامی افزود: نگهداری از پل و راه بسیار مهم می باشد و باید به بهترین شكل ممكن توسط سازمان راهداری مد نظر قرار گیرد. چراكه كنترل و مهار لطمه ها در محدوده های تعریف شده مهمترین وظیفه راهداران است.
ایشان سپس به مراقبت از تجاوز ساخت و سازهای مختلف به حریم قانونی راه تاكید و اظهار نمود: راهداران موظف می باشند كه پیش از انجام ساخت و سازهای مختلف كه سبب تجاوز به حریم راه می شود، نظارت های ویژه را در دستور كار قرار دهند و هرگونه مماشات و غفلتی باید با برخورد همراه شود. چراكه به هیچ وجه اجازه تجاوز به حریم راه مورد قبول نیست و باید حریم قانونی راه به صورت دقیق مورد محافظت قرار گیرد.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه به ایجاد ظرفیت های پشتیبانی سفر اشاره و بیان كرد: مجتمع های بین راهی یكی از موارد ظرفیت سازی به منظور پشتیبانی سفر است و باید بهترین نوع مجتمع های بین راهی با كیفیت بالا به مردم خدمت رسانی كنند و اجازه ندهیم كه با سرمایه گذاری ضعیف و فعالیت نامناسب، مردم از خدمات نامطلوب بهره مند شوند. متأسفانه دو مركز بین راهی در نزدیكی پایتخت با كمترین امكانات وجود دارند كه به هیچ وجه در خور شأن مردم نیستند و باید كنترل ها در این راستا بیش تر شود.
محمد اسلامی با تاكید بر این كه شركت های حمل و نقل مسافری باید اتوبوس های خودرا مكلف كنند كه در بهترین اماكن بین راهی توقف كنند اظهار داشت: نباید در هر مكانی توقف صورت گیرد و این مساله خواسته مردم از وزارت راه و شهرسازی است و باید به صورت ویژه در دستور كار باشد.
وی هم چنین به نظارت هرچه بیشتر بر فعالیت خودروهای امداد جاده ای اصرار كرد و اظهار داشت: یكی از برنامه های اساسی در روزهای پیش رو نظارت بر فعالیت خودروهای امداد جاده ای است و این مسئله باید تحت نظارت خاص صورت گیرد. شركت هایی كه مسئولیت پذیر هستند، باید امداد جاده ای را برعهده گیرند و كلیه فعالیت آنها شامل خدمت رسانی و میزان تعرفه ها باید تحت نظارت و كنترل باشد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: پیش بینی می شود كه در روزهای نوروز سال جاری، میزان سفرهای جاده ای بیش تر باشد و از مردم می خواهیم كه حداكثر انضباط را حین رانندگی در دستور كار قرار دهند و تا بیش ترین حد ممكن احتیاط كنند و از انجام هر گونه رفتار مخاطره آمیز حین رانندگی پرهیز كنند تا سال كم حادثه ای را سپری نماییم.
اسلامی با تاكید بر این كه دستگاه های ستاد سفر برای ارتقای خدمات سفر باید هماهنگ باشند، اظهار داشت: راهداران باید در نقاط بحرانی با حضور پیش هنگام خود مانع از وقوع اتفاقات شوند و در نقاطی كه با سقوط بهمن و یا ریزش سنگ همراه می باشد، بیش ترین دقت را داشته باشند و از قبل آمادگی های لازم را كسب كنند كه با عكس العمل سریع نسبت به پاك سازی محل اقدام نمایند.



1397/12/09
16:12:54
5.0 / 5
4674
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است