ایجاد ۱۵۱ هزار شغل در بخش مشاغل خانگی

ایجاد ۱۵۱ هزار شغل در بخش مشاغل خانگی كار و درآمد: دبیر ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی از ایجاد ۱۵۱ هزار شغل در زمینه كسب و كارهای خانگی آگاهی داد و اظهار داشت: بانك های مسكن و توسعه تعاون در پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی به شكل ۱۰۰ درصدی عمل كرده اند.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، مهناز امامدادی از ثبت نام ۵۴۰ هزار نفر در سامانه مشاغل خانگی طی سال های ۱۳۹۵ تا بهمن ۱۳۹۷ آگاهی داد و اظهار داشت: از این تعداد ۲۱۳ هزار نفر موفق به دریافت مجوز شده و مابقی طرح هایی بودند كه یا فاقد توجیه اقتصادی بوده یا نیاز به بازبینی داشتند.
وی از ایجاد ۱۵۱ هزار شغل در زمینه كسب و كارهای خانگی آگاهی داد و اظهار داشت: امسال نسبت به سال قبل ۳۲ درصد رشد فعالیت در شبكه های اشتغال خانگی را داشتیم و طی شش ماهه سال ۱۳۹۷ باز ۶۲۹ مورد بازارچه و نمایشگاه در نقاط و استان های مختلف در این زمینه راه اندازی و فعال گردیده است.
دبیر ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی در ادامه با اشاره به آمار متقاضیان مشاغل خانگی اظهار داشت: در حوزه اشتغال خانگی برمبنای آمارها ۸۲ درصد زنان و ۱۸ درصد مردان وارد كسب و كار خانگی شده اند و ۷۴ درصد ساكن مناطق شهری و ۲۶ درصد ساكن مناطق روستایی هستند.
بگفته وی ۶۲ درصد زنان سرپرست خانوار و ۳۸ درصد افراد غیر سرپرست خانوار در حوزه مشاغل خانگی فعالیت دارند.
وی اظهار داشت: از مجموع ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلاتی كه به مشاغل خانگی اختصاص یافته است ۶۰۱ میلیارد تومان آن به بانك ها ابلاغ گردیده كه ۵۳۸ میلیارد تومان از آن معادل ۶۷ درصد باز پرداخت شده است.
بگفته وی بانك های مسكن و توسعه تعاون تا ۱۰۰ درصد پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی داشته اند و بانك های ملی، پست بانك، رفاه و كشاورزی ۵۰ تا ۷۰ درصد تسهیلات به اشتغال خانگی اختصاص داده و بانك ملت تنها ۲۲ درصد پرداخت تسهیلات داشته است.1397/12/15
22:20:35
5.0 / 5
4443
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است