وزیر راه و شهرسازی عنوان كرد:

تحویل 500 هزار مسكن مهر تا دو سال آینده به مردم

تحویل 500 هزار مسكن مهر تا دو سال آینده به مردم به گزارش كار و درآمد وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم در سال ۹۸ و ۹۹، ۵۰۰ هزار مسكن مهر را تكمیل كرده و به مردم تحویل دهیم و ۴۰۰ هزار واحد را هم عملیاتی نماییم.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا- محمد اسلامی امروز در مراسم كلنگ زنی ۶۰۰ واحد مسكن شهری در خیابان عصمتیه وافتتاح ۶۱۸ واحد مسكونی در شهرك غرب، اظهار نمود: مهم می باشد ما حواسمان باشد كه فلسفه وجودی و هویت ما در گرو این است كه خدمتگزار باشیم. وظیفه ما در وزارت متنوع بوده و به زندگی مردم متصل است.
وی اضافه كرد: ما به خودمان اجازه نمی دهیم تعللی صورت گیرد، همواره باید پیوسته و قدرتمند حركت نماییم تا گره گشا و كارگشا باشیم و برنامه هایی كه مورد نیاز جامعه و جزو تكالیف ما است را كادرسازی نماییم.
اسلامی با اشاره به اینكه بخش مسكن برای ما مهم می باشد، عنوان كرد: امروز با اقدام تكمیل مسكن مهر باقی مانده و آغاز ۴۰۰ هزار واحد مسكونی در سطح كشور، برنامه اجرایی مشخصی داریم كه بر مبنای نیاز جامعه است چونكه یكی از وظایف ما در وزارت تعادل بخشی به عرضه و تقاضای مسكن در كشور بوده و این تعادل بخشی برای جامعه هدف تعریف شده كه قشر متوسط و پایین را در بر می گیرد.باید با عنایت به آمار و تقاضا برای مسكن این قشر، تولید مسكن را متناسب با استطاعت این قشر تسهیل و تسریع نماییم.
وزیر راه و شهرسازی افزود: طرح اقدام ملی برای راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مسكونی برشی از این ۴۰۰ هزار واحد است كه پیش بینی می شود در مشهد حداقل ۱۰ هزار واحد آن اتفاق بیفتد. بانك مسكن هم از این طرح حمایت خواهد كرد، زمانی كه عرضه زمین، مجوزهای لازم، تسهیلات مالی و قابلیت اجرایی به یكدیگر پیوند بخورند، دیگر نیازی به بودجه دولتی و انتظاری از دولت نخواهیم داشت.
وی با اشاره به اینكه اقدام دوم بازآفرینی شهری است، خاطرنشان كرد: ما نگاهی را كه در این دوره در وزارت حاكم كردیم، توقف فعالیت هایی است كه هیچ اثربخشی برای كاهش صدمه های اجتماعی و بهبود بافت های فرسوده و ناكارآمد ندارد و این سبب شده كه ما خرج غیر ضرور نماییم. مهم ترین اقدام این است كه این مناطق را سامان دهیم. بعضی از شهرها الگوهای موفقی دارند كه باید ۱۰۰ هزار واحد مسكونی را در بافت های ناكارآمد راه اندازی نماییم كه در مشهد تا حداقل ۵ یا ۹ هزار واحد جای كار دارد.
اسلامی اظهار داشت: ما ستاد بازآفرینی استان را داریم و در آن تصمیم گیری خواهیم كرد تا بتوانیم با مهار حاشیه نشینی گسترش بی رویه شهر متوقف و سامان دهی شود. امشب در این خصوص تصمیم گیری خواهیم كرد.
وزیر راه و شهرسازی بیان كرد: امروز ۲۱ شهر جدید در كشور داریم اما ما اصرار به شهر جدید نداریم. در حریم شهرها هم می توانیم شهر ایجاد نماییم. شهرهای جدید باید تاسیسات زیربنایی داشته باشند و تامین آب در آنها صورت بگیرد. ما باید اسكان را به معنای واقعی كلمه روی ریل برنامه اقدام و عمل قرار دهیم و آنرا پیوسته دنبال نماییم تا بتوانیم به ثمر برسانیم.
وی افزود: ما در قانون بودجه ظرفیت ۱۰ هزار میلیارد تومانی منابع را در دولت تصویب كرده بودیم كه در مجلس هم تصویب گردید. این پتانسیل باعث كمك به تولید مسكن خواهد شد. نكته مهم عرضه زمین و از آن مهم تر كمك كردن به كسانی است كه می خواهند تولید مسكن كنند.
اسلامی با اشاره به اینكه سیاست ما مشوق هایی است كه تولید مسكن را تسهیل و تسریع می كند و قیمت تمام شده را متناسب نگه می دارد تا استطاعت خرید را انطباق داده و هم راستا نماییم، اضافه كرد: امیدواریم با این تصمیم ها و سیاست ها بتوانیم در سال ۹۸ و ۹۹، ۵۰۰ هزار مسكن مهر را تكمیل كرده و به مردم تحویل دهیم و ۴۰۰ هزار واحد را هم عملیاتی نماییم.1397/12/16
13:33:20
5.0 / 5
4628
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تولید , جامعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است