از سوی وزیر صنعت؛

دستورالعمل اجرایی برنامه تولید و اشتغال ابلاغ گردید

دستورالعمل اجرایی برنامه تولید و اشتغال ابلاغ گردید كار و درآمد: وزیر صنعت، معدن و تجارت دستورالعمل اجرایی تفاهم نامه منعقد شده بین این وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه در زمینه برنامه ریزی تولید و اشتغال را به استانداران سراسر كشور ابلاغ نمود.به گزارش كار و درآمد به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، این تفاهم نامه با سوژه برنامه تولید و اشتغال حوزه صنعت و معدن آذرماه سال جاری بین این دو دستگاه اجرایی به امضا رسید.
بر اساس این تفاهم نامه تكمیل طرح های نیمه تمام صنعتی و معدنی با پیشرفت فیزیكی بالای ۶۰ درصد برای ۲۰۶۶ واحد و پیش بینی اشتغال برای حدود ۱۳۰ هزا ر نفر و باز برنامه توسعه واحدهای موجود) بازسازی و نوسازی (۲۱۶۵ واحد و ایجاد فرصت شغلی به میزان ۵۱ هزار نفر برنامه ریزی شده است.
همچنین تأمین سرمایه در گردش برای واحدهای فعال صنعتی و معدنی موجود و ایجاد اشتغال برای ۸۷ هزار و ۴۲۹ نفر پیش بینی شده است.
بر اساس این تفاهم نامه، یارانه پیش بینی شده از محل منابع داخلی بانك ها و منابع صندوق توسعه ملی به میزان ۵۰ درصد برای تكمیل طرح های نیمه تمام ۳ هزار و ۱۸۴ میلیارد ریال، باز سازی و نوسازی ۵ هزار و ۵۷۷ میلیارد ریال و سرمایه در گردش یك هزار رو ۴۵۰ میلیارد ریال بوده است.

همین طور در این تفاهم نامه پیش بینی شد ۴۰ هزار و ۲۱۸ میلیارد ریال تسهیلات به طرح های نیمه تمام، ۷۰ هزار و ۴۳۵ میلیارد ریال به بازسازی و نوسازی و ۹۰ هزار و ۶۴۶ میلیارد ریال برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای صنعتی اختصاص پیدا كند.

در این طرح بانك های ملی، ملت، تجارت، صنعت و معدن، سپه، صادرات، پست بانك، رفاه كارگران، كشاورزی، توسعه تعاون و آینده مشاركت می كنند.

1397/12/17
00:54:53
5.0 / 5
4640
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است