چین پرواز هواپیماهای بوئینگ را تعلیق كرد

چین پرواز هواپیماهای بوئینگ را تعلیق كرد كار و درآمد: سازمان هوانوردی چین امروز دوشنبه تحت تاثیر سقوط دومین هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ ماكس در چندماه اخیر، به تمامی ایرلاین های این كشور اعلام نمود كه پرواز هواپیماهای مذكور را تا اطلاع ثانوی به تعلیق درآورند.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، روز گذشته یك فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ ماكس تنها ۱۳ دقیقه پس از بلند شدن از زمین كه به نایروبی، پایتخت كنیا در حال پرواز بود، سقوط كرد و تمامی ۱۵۷ سرنشین آن كشته شدند.
با اینكه هنوز علت حادثه و سقوط هواپیما مشخص نشده است، اما خیلی از رسانه ها از نقص فنی كه یك دفعه دیگر باز در هواپیمای مشابهی در اندونزی به وجود آمد و سبب سقوط آن شد، آگاهی داده اند.
همین احتمال سبب شد كه سازمان هوانوردی چین امروز، دوشنبه، خطاب به تمامی ایرلاین های این كشور اعلام نماید كه در صورت در اختیار داشتن هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ ماكس، تا اطلاع ثانوی استفاده عملیاتی و پروازی آنها را به حالت تعلیق در بیاورند.
چند ماه پیش بود كه یك فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ ماكس لئون ایر اندونزی باز به سرنوشت مشابهی گرفتار شد و تنها چند دقیقه سپس بلند شدن از باند فرودگاه جاكارتا در آب های سواحل شرقی این كشور سقوط كرد و تمامی ۱۹۰ نفر از مسافران همراه با خدمه و كادر پروازی همگی بواسطه وقوع این اتفاق ناگوار ناپدید و كشته شدند.
بر اساس گزارش رویترز، ۱۰۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ ماكس در ایرلاین های چینی فعال بوده و حضور دارند كه حالا برمبنای بیانیه سازمان هوانوردی این كشور، تا زمان معلوم شدن علت سقوط این نوع خاص از هواپیما زمین گیر خواهند شد و اجازه پرواز را تا اطلاع ثانوی كسب نخواهند كرد.
این طور كه بنظر می رسد مشكل خاصی در این نوع از هواپیمای بوئینگ وجود دارد كه بارها در بعضی از كشورها و ایرلاین های مختلف مخابره شده و تابحال در طول چند ماه اخیر گرفتار دو سقوط و سانحه هوایی باز شده است. اخبار قبلی از آن حكایت می كند كه این دو هواپیما جدید بوده و اخیرا تحویل ایرلاین های مربوطه داده شده بودند.
نتایج بررسی های سازمان هوانوردی فدرال آمریكا با همكاری شركت سازنده این هواپیما یعنی بوئینگ، پیشتر نشان می داد كه سیستم جدیدی كه از حسگرهای پیشرفته در نوك دماغه جت بكار برده شده، سبب سقوط آن شده است. این بدان معناست كه حسگرهای موجود در دماغه هواپیما احتمالاً به سبب مشكلات نرم افزاری اطلاعات نادرستی به سیستم مركزی هواپیما مخابره كرده و این بدان معناست حتی در زمانی كه خلبان كنترل و هدایت هواپیما را بر روی اتوپایلوت (هدایت خودكار و اتوماتیك) می گذارد، این حسگرهای موجود در سیستم جدید، سر هواپیما را به سمت پایین می كشانند و این امر سبب می شود كنترل جت برای خلبان دشوار شود و به سرعت سقوط كند. همین امر سبب شد كه اندونزی سفارش این نوع از هواپیما از شركت بوئینگ را لغو كند و از مسئولان و مدیران آن درخواست بررسی دقیق و تحقیقات ویژه كند تا این غول هواپیماسازی از تكرار چنین حوادث ناگواری جلوگیری به عمل بیاورد.1397/12/20
14:47:22
5.0 / 5
4293
تگهای خبر: پرواز , سازمان , سیستم , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است