عضو هیات رئیسه اتاق تعاون مطرح كرد:

آمادگی بخش تعاون برای ورود به دوره بازسازی زیرساخت های سوریه

آمادگی بخش تعاون برای ورود به دوره بازسازی زیرساخت های سوریه به گزارش كار و درآمد عضو هیئت رئیسه اتاق تعاون ایران از آمادگی بخش تعاون ایران برای حضور در بازسازی زیرساخت های سوریه اطلاع داد.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، ماشاالله عظیمی، در نشست مشترك با هیئت تجاری سوریه كه ساعاتی قبل در محل اتاق تعاون ایران برگزار شد، با اشاره به همبستگی و نزدیك دو ملت و دولت ایران و سوریه در طول ۴ دهه سپس انقلاب اظهار داشت: امروز كه ملت سوریه بازسازی كشور خودرا پیش رو دارد این هماهنگی و همبستگی می تواند راهگشا باشد.
وی با معرفی توانمندی های بخش تعاون ایران در بخش های مختلف اظهار داشت: در قانون اساسی اقتصاد ایران به سه بخش تقسیم شده كه بخش تعاون بعنوان ركن مبتنی بر مشاركت مردمی ركن دوم اقتصاد ایران است.
عظیمی با اشاره به اینكه ایران دارای بیشتر از ۱۰۰ هزار شركت تعاونی فعال از ۲۳۰ هزار شركت ثبت شده است، افزود: بهترین ظرفیت های موجود در اختیار شركت های تعاونی قرار دارد.
این عضو هیئت رئیسه اتاق تعاون ایران با اشاره به ظرفیت های ایران در بخش های كشاورزی، دام و طیور، صنایع دریایی، هوایی، تكنولوژی های نوین و صنعت ساختمان و فعال بودن بخش تعاون در این بخش ها تصریح كرد: ۲۵ درصد تولید ناخالص داخلی ناشی از سرمایه گذاری در بخش صنعت ساختمان است كه ۱۵ درصد اشتغال مولد مربوط را به خود اختصاص می دهد.
وی افزود: ایران خاستگاه مواد معدنی مناسب، پایدار، كیفی و ارزان است و سوریه می تواند از این ظرفیت برای بازسازی زیرساخت های خود استفاده نماید.
وی اشاره كرد: بازسازی زیر ساخت های سوریه می تواند با فعال كردن كل اقتصاد سری مشكلات اقتصادی این كشور را حل كند و اشتغال زا باشد.
عظیمی همین طور با اشاره به برگزاری چندین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان با مدیریت اتاق تعاون به هیئت تجاری سوریه سفارش كرد كه در این نمایشگاه از ظرفیت های این بخش استفاده كنند.
وی همین طور به توانمندی های ایران در زیرساخت های فناوری و شركت های دانش بنیان اشاره نمود و به تجار سوری سفارش كرد كه از این ظرفیت ها استفاده كنند.
عضو هیئت رئیسه اتاق تعاون ایران همین طور به وصیت حافظ اسد به بشار اسد در خصوص اینكه از ملت ایران دور نشوند اشاره نمود و اظهار داشت: ملت ایران در سوریه در ایام سخت در كنار هم بودند و بالقطع بازسازی سخت تر از شرایط گذشته نیست كه در این شرایط باز ایران می تواند در كنار سوریه باشد.
وی هم افزایی ایران و سوریه در جریان بازسازی زیرساخت ها را به معنای تقویت محور مقاومت برشمرد و آمادگی بخش تعاون ایران را برای حضور در بازسازی زیرساخت های سوریه اعلام نمود.


1397/12/21
23:47:00
5.0 / 5
4478
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است