با حضور معاون وزیر كار؛

سند تحول در نظام آموزش مهارتی رونمایی گردید

سند تحول در نظام آموزش مهارتی رونمایی گردید به گزارش كار و درآمد رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای از پیوند آموزش های مهارتی، آموزشگاه های فنی و حرفه ای و بنگاه های اقتصادی برای تربیت نیروی كار ماهر با رونمایی از نظام مدیریت جدید مدیریت آموزشگاه ها اطلاع داد.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، سلیمان پاك سرشت رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور در مراسم رونمایی از نظام نوین مدیریت آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد با اشاره به اینكه ۱۱ هزار و ۷۰۰ آموزشگاه آزاد با ۲۴ هزار مربی در این بخش فعالیت می نمایند گفت: این یك سرمایه عظیم در نظام آموزشی كشور است.
وی با تاكید بر لزوم واگذاری قسمتی از آموزش های مهارتی به بخش خصوصی افزود: در نظام نوین مدیریت آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد قسمتی از اختیارات سازمان آموزش فنی و حرفه ای به بخش خصوصی واگذار می شود كه یك تحول در نظام آموزش های مهارتی شمرده می شود.
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، باز تعریف اقتصاد آموزش را از الزامات توسعه اقتصادی كشور عنوان نمود و اظهار داشت: باید رابطه درستی بین آموزش، آموزشگاه و بنگاه های اقتصادی ایجاد شود و شاهد انعطاف پذیری در نظام آموزشی باشیم.

پاك سرشت با اشاره به اینكه به دنبال بازبینی در مناسبات مهارت آموزی و بنگاه های اقتصادی هستیم كه از پروژه های عمرانی باز سخت تر است، اظهار داشت: امروز بیشتر از ایجاد زیرساخت و توسعه زیربناها باید فضای استفاده از زیرساخت های به وجود آمده باشیم.
وی اشاره كرد: در نظام جدید روابط بین كنشگران فنی و حرفه ای سازمان آموزشگاه ها و مدیران و مؤسسان این آموزشگاه ها باز تعریف شده است كه در این نظام بنگاه ها نقش جدی در آموزش دارند و در واقع آموزش بر اساس نیازهای بنگاه های اقتصادی هدف گذاری شده است.

پاك سرشت پشتوانه مطالعاتی و تحقیقاتی و همین طور محصول گفت و گو بودن را دو خاصیت نظام طراحی شده برشمرد و اظهار داشت: نقش جدی آموزشگاه نماینده های آموزشگاه ها و نیازسنجی بنگاه های اقتصادی در تك تك محورهای این نظام در نظر گرفته شده است و امیدواریم كه سرآغاز تحول جدی در مهارت آموزی باشد.

رئیس سازمان فنی و حرفه ای كشور با اشاره به اینكه شاهد تكاپوی جدی در نهادهای تصمیم گیر در زمینه مهارت آموزی هستیم و نمونه آن در بودجه ۹۸ دیده می شود، اظهار داشت: در شرایط فعلی و با تحولی كه در نظام تصمیم گیری به وجود آمده آموزشگاه های آزاد و استفاده از توانمندی های آنها می تواند مؤثر باشد.

او همینطور اضافه كرد: در همه جای دنیا در شرایطی كه بنگاه های اقتصادی با كاهش فعالیت مواجه گشته اند بهترین زمان برای ارتقا توانمندی نیروی انسانی و مهارت آموزی است و ما باز باید این شرایط را غنیمت بدانیم.
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: در نظام نوین مدیریت آموزشگاه های فنی و حرفه ای، طراحی جدید نیازهای بنگاه های اقتصادی یك اصل مهم است؛ همین طور در مورد استفاده از متدهای جدید آموزشی تحول هایی صورت گرفته است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای اظهار داشت: در نظام جدید، به نخبگان مهارتی و مربیان بیشتر بها داده شده و امیدواریم این تحول نهادی سرآغاز اتفاقات نوین در حوزه آموزش های مهارتی باشد.

1397/12/24
00:52:30
5.0 / 5
4751
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , توسعه , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است