مدیركل بازسازی بنیاد مسكن خبر داد:

۵۰ هزار خانه در سیل لطمه دیده اند

۵۰ هزار خانه در سیل لطمه دیده اند كار و درآمد: مدیركل بازسازی بنیاد مسكن اظهار داشت: برمبنای برآوردهای اولیه، سیل تابحال به ۵۰ هزار خانه خسارت وارد كرده كه حدود ۳۵ هزار واحد گرفتار خسارت و ۱۵ هزار واحد تخریب شده است.


مجید جودی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: تابحال برای ۵۰ هزار واحد مسكونی در سراسر كشور كه از سیل اخیر گرفتار خسارت شده اند ارزیابی صورت گرفته كه ۱۲ هزار واحد در استان گلستان، ۶۰۰۰ واحد در مازندران، ۳۰۰۰ واحد در لرستان (به علت شدت باران، ارزیابی متوقف شده است)، ۷۰۰۰ واحد در فارس، ۱۰۰۰ واحد در سمنان و ۲۷۰۰ واحد در خراسان شمالی به علت سیل گرفتار خسارت شده اند.
وی ادامه داد: برمبنای مصوبه دولت، برای واحدهای احداثی شهری ۵۰ میلیون تومان وام و ۱۲ میلیون تومان كمك بلاعوض پرداخت می شود. به واحدهای روستایی باز ۴۰ میلیون تومان وام و ۱۰ میلیون تومان كمك بلاعوض اختصاص می یابد. واحدهای تعمیری شهری و روستایی باز ۱۵ میلیون تومان وام و ۵ میلیون تومان كمك بلاعوض دریافت خواهند كرد.
مدیركل بازسازی بنیاد مسكن خاطرنشان كرد: در بارندگی های چند روز اخیر ۱۲ استان تحت تأثیر سیل قرار گرفته اند كه نیروها و لجستیك بنیاد مسكن از روز اول بارندگی به كمك متولیان امداد و نجات آمده اند. همزمان بازسازی بافت روستایی و شهری و به اضافه آنجایی كه شرایط محیطی اجازه می دهد، آواربرداری را آغاز نموده ایم.
جودی با اشاره به اینكه به علت ادامه بارش ها بررسی خسارتها ادامه دارد، اظهار داشت: با عنایت به مصوبه دولت تا آنجا كه شرایط محیطی اجازه می دهد عملیات آواربرداری را آغاز نموده ایم اما در خیلی از مناطق مثل آق قلا هنوز با آب گرفتگی مواجه هستیم و پس نمی توان برآورد دقیقی از خسارتها نمایش داد.
مدیركل بازسازی بنیاد مسكن اظهار داشت: روز گذشته، نخستین كلنگ راه اندازی واحد مسكونی در استان های گلستان و مازندران زده شده ولی همانطور كه گفتم با عنایت به شرایط جوی در خیلی از مناطق، فعالیت امكان پذیر نیست.
جودی خاطرنشان كرد: اعتبارات دولتی تصویب شده ولی تا ابلاغ شود از منابع بنیاد مسكن برای بازسازی مناطق سیل زده استفاده می نماییم و همزمان با اختتام بارندگی ها كار آواربرداری و راه اندازی را آغاز خواهیم كرد.1398/01/13
13:39:57
5.0 / 5
4515
تگهای خبر: مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است