رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی اعلام كرد؛

راهبردهای صندوق توسعه در سال رونق تولید، ‏هدایت منابع‬ به تولید

راهبردهای صندوق توسعه در سال رونق تولید، ‏هدایت منابع‬ به تولید كار و درآمد: رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی راهبردهای صندوق توسعه ملی در سال رونق تولید مبتنی بر اهداف اساسنامه ای و رهنمودهای مقام معظم رهبری را تشریح نمود.به گزارش كار و درآمد به نقل از صندوق توسعه ملی، مرتضی شهیدزاده، بر لزوم تدوین یك برنامه استراتژیك در قالب اساسنامه و رهنمودهای رهبر انقلاب اصرار كرد و اظهار داشت: در امتداد دستیابی به اهدافی همچون تبدیل منابع حاصل از صادرات نفت و گاز به سرمایه های زاینده و مولد و حفظ سهم نسل های آینده از این منابع لازم است با شناسایی فرصت ها و تهدیدهای محیطی داخل و خارج از سازمان و همین طور نقاط قوت و ضعف موجود، در همین روزهای آغازین سال راهبردها را مشخص كرده و با سخت كوشی در جهت تحقق آن همت بگماریم.
وی با اشاره به بخش هایی از سخنان رهبر انقلاب كه همواره بر حمایت صندوق از بخش خصوصی تاكید نمودند و همین طور انتخاب سال «رونق تولید» از طرف ایشان برای سال ۹۸ اشاره كرد: دشمن در حال جنگ اقتصادی با ما است و البته همانطور كه رهبری فرمودند باید در این جنگ پیروز شویم.
رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی هدایت منابع صندوق توسعه ملی برای رونق بخشی به تولید بوسیله بخش خصوصی با نمایش بخشنامه ها و قراردادهای منعقده با بانك ها و دستگاه های اجرایی آنرا بعنوان یك راهبرد جدی از طرف صندوق در اقتصاد كشور معرفی نمود.
شهیدزاده در ادامه همكاری و مساعدت با بخش خصوصی جهت استفاده از منابع خارجی و اهرمی نمودن منابع صندوق توسعه ملی با استفاده از منابع خارجی را دیگر راهبرد جسورانه صندوق توسعه ملی در سال ۹۸ عنوان نمود.
وی همین طور از هدایت قسمتی از منابع برای اجرای زیرساخت ها و خدمات صادراتی به منظور كمك به رونق تولید بعنوان سومین راهبرد صندوق بر شمرد و اضافه كرد: این رویكرد در حل بحران اشتغال و بهبود معیشت مردم مؤثر خواهد بود.
شهیدزاده با اشاره به چهارمین راهبرد اساسی و مؤثر صندوق اظهار داشت: اختصاص قسمتی از منابع به سرمایه در گردش برای صنعت و كشاورزی باز با هدف حفظ اشتغال و تولید موجود در رئوس تصمیم گیری ها و اهداف صندوق قرار خواهد داشت.
رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی در تشریح پنجمین راهبرد با عنایت به شرایط ویژه اقتصادی در كشور، خواهان هماهنگی و كمك بانكهای عامل به منظور كمك به بخش خصوصی جهت راه اندازی پروژه های در دست اجرا و همین طور تدوین برنامه های علمی وصول مطالبات از مشتریان شد.

1398/01/22
23:51:15
5.0 / 5
4754
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بانك , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است