دبیر انجمن شركت های هواپیمایی تشریح كرد

آخرین وضعیت خرید هواپیما توسط ایران از امبرائر و بمباردیه تا سوخو

آخرین وضعیت خرید هواپیما توسط ایران از امبرائر و بمباردیه تا سوخو به گزارش كار و درآمد دبیر انجمن شركت های هواپیمایی، آخرین وضعیت خرید هواپیما و توسعه ناوگان توسط شركت های هواپیمایی را شرح داد.


مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با ایسنا، ضمن تشریح برنامه ها و آخرین وضعیت توسعه ناوگان شركت های هواپیمایی، اظهار نمود: شركت ها در تلاش هستند كه بتوانند به نحوی هواپیمای جدید به ناوگان خود وارد كنند، اما با اعمال محدودیت ها شرایط تأمین هواپیما سخت شده است.
وی افزود: شركت های هواپیمایی ایرباس، بویینگ و ATR مشكل مجوز اوفك دارند و شركت های بمباردیه و امبرائر هم با عنایت به این كه برای فروش هواپیما نیازمند مجوز اوفك هستند و به علت وابستگی بیش تر تأمین قطعات خود به آمریكایی ها، برنامه ای برای این كه قطعات آمریكایی خویش را به كمتر از ۱۰ درصد كاهش دهند، ندارند.
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی با اشاره به این كه سوخو یكی از هواپیماهایی بود كه اعلام نمود می تواند میزان قطعات آمریكایی خویش را به كمتر از ۱۰ درصد كم كند، اظهار داشت: سوخو پس از اجرایی شدن برجام كوشش كرد كه در بازار ایران حضور پیدا كند.
سامانی اضافه كرد: با رایزنی هایی كه صورت گرفت و مطالعاتی كه انجام شد، هواپیمای سوخو سوپرجت هم بعنوان یكی از گزینه های مطرح برای حضور در بازار ایران مورد بررسی قرار گرفت و مذاكراتی با سوخو انجام شد كه در دو مرحله هواپیمای سوپر جت به ایران آمد و به فعالان صنعت هوایی ارائه شد و حتی قراردادهایی هم به صورت اجاره یا خرید با بعضی از شركت ها منعقد شد.
وی افزود: با عنایت به این كه بیشتر از ۱۰ درصد از قطعات سوخو سوپرجت را آمریكایی ها تولید می كنند، فروش این هواپیما هم منوط به دریافت مجوز اوفك است و روسیه موفق به دریافت مجوز اوفك نشده است.
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی با بیان این كه روس ها اعلام نمودند در تلاش هستند كه تغییراتی در بعضی از قطعاتی كه نیاز به مجوز اوفك دارد، انجام دهند كه نیازی به دریافت این مجوز نباشد و این برنامه زمان بری است، اظهار نمود: در هر حال این آمادگی در شركت های هواپیمایی ایران جهت استفاده از هواپیمای سوخو با عنایت به بررسی ها وجود دارد و مذاكرات با تأمین كننده روس در جریان است و امیدواریم روس ها زودتر بتوانند مجوز اوفك دریافت كنند و یا تغییراتی در هواپیما ایجاد كنند كه بتوانند بدون محدودیت اوفك، هواپیما را به ایران بفروشند.
منبع:

1398/02/07
15:30:43
5.0 / 5
4382
تگهای خبر: توسعه , تولید , شركت , صنعت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است