رئیس شورای اسلامی استان:

آمارهای واقعی بیكاری اردبیل نمایش شود

آمارهای واقعی بیكاری اردبیل نمایش شود كار و درآمد: رئیس شورای اسلامی استان اردبیل، واقعی نبودن آمار اشتغال در استان را باز تصریح كرد و اظهار داشت: ما همواره شاهد خالی شدن روستاها از سكنه هستیم و مشكل بیكاری مناطق و شهرهای ما آزاردهنده است كه در این زمینه باز انتظار داریم آمارهای واقعی بیكاری نمایش شده و مردم از سردرگمی نجات یابند.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، یعقوب هاشمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه نبود ساختمان مستقل اعضای شوراهای شهرها و روستاها را رنج می دهد كه جا دارد فرمانداری ها در این خصوص همكاریهای لازم را با اعضای شوراها داشته باشند، اظهار نمود: از ۱۰ شهرستانی كه در استان اردبیل دارای شورای فعال است تنها دو شهرستان اردبیل و سرعین دارای دفاتر مستقل هستند كه از این بابت از فرمانداری ها انتظار برخورد مناسب و شایسته در تأمین دفتر برای اعضای شوراها را داریم.

وی اشاره كرد: فرمانداری ها باید با در اختیار گذاشتن اتاق مستقل شوراها را در نمایش خدمات بهتر و بیشتر به همشهریان یاری كنند كه این امر نمود عینی به رسمیت شناخته شدن فعالیت های شورای شهر در مناطق است.

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل از دعوت نشدن اعضای شورای شهر به صورت عرفی و قانونی به جلسات مهم همچون شورای برنامه ریزی استان انتقاد نمود و اظهار داشت: اعضای شوراها به رغم تاكید بر نقش و جایگاه آنها در قانون هیچ نقشی در تصمیم گیری استانی ندارد كه ما انتظار داریم با دستور مستقیم استاندار اعضای شوراها با دعوت به كمیسیون های مختلف نظرات تخصصی و كارشناسی خودرا در امتداد توسعه امور شهری عرضه كنند.

هاشمی به وضعیت نامناسب راه های استان اردبیل اشاره نمود و اضافه كرد: در جاده های مواصلاتی اردبیل شامل مشگین شهر و بیله سوار و پارس آباد تصادفات وحشتناكی رخ می دهد كه ما همواره شاهد از دست دادن و جان باختن خیلی از هموطنان هستیم كه نیاز است در این راستا كارهای عملیاتی شروع شده و اقدامات راهسازی بطور جدی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینكه ما جلسات متعددی را با مدیران دستگاه های اجرایی استان اردبیل داشتیم، بیان كرد: ما صورت جلسه ها شامل مسائل و موارد سكونتگاه های شهری و روستایی استان را در مقیاس كلی در این جلسه در اختیار تمام دستگاه های اجرایی قرار دادیم اما متأسفانه هیچ بازخوردی را مشاهده نكردیم كه امیدواریم با تاكید استاندار اردبیل اقدامات لازم در عملیاتی شدن آنها صورت گیرد.هاشمی همین طور با یادآوری اینكه ما روزانه شاهد قلع و قمع درختان در مناطق مختلف استان خصوصاً در منطقه مشگین شهر هستیم، از استاندار اردبیل خواست تا با دستورات لازم نسبت به پیشگیری از این امر كه در آینده مشكلات فراوانی از قبیل مهار نشدن سیلاب ها، وقوع تندبادها و ریزگردها را به همراه خواهد داشت اقدام نمایند.

وی، بناهای تاریخی و باستانی مناطق مختلف استان اردبیل را از ظرفیت های مهم توسعه گردشگری اعلام نمود و اظهار داشت: متأسفانه ما در هیچ یك از شهرستان ها تابلوهای مشخصی كه بتواند این مكان های تاریخی را معرفی نماید نداریم كه انتظار می رود در كارگروه تخصصی گردشگری نسبت به شناسنامه دار شدن و مشخص كردن مكان های تاریخی و گردشگری و باستانی تمام شهرستان ها اقدام گردد.

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل، فرسایش خاك و رانش زمین در محور مواصلاتی اردبیل – آستارا و گردنه حیران را تصریح كرد و بیان كرد: چنین بنظر می رسد كه خاكبرداری های غیراصولی در این منطقه سبب شده تا ما با رانش هایی مواجه شویم كه انتظار داریم استاندار اردبیل با ورود منطقی از این امر باز جلوگیری كند.

هاشمی، لزوم راه اندازی كارخانه های تبدیلی فرآورده های كشاورزی و معدنی استان اردبیل را مورد تاكید قرار داد.

وی، رعایت اصل اتحاد در میان اعضای شورای شهر را تصریح كرد و اظهار داشت: با بكارگیری نخبگان در ساختار اداری شوراها امیدواریم روز به روز بر دامنه فعالیت و گستردگی دانش شوراها افزوده شود كه راه اندازی مركز پژوهش های شورا در همین راستا عملیاتی می شود.

عضو شورای شهر اردبیل با انتقاد از عدم به رسمیت شناخته شدن جایگاه شوراها در كشور اظهار نمود: انتظار داریم مسئولان دستگاه های اجرایی و متولیان امور شوراها را در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها به صورت مستقیم دخالت دهند و نقش مشورتی شوراها را در عمران شهرها و توسعه آنها نادیده نگیرند.

وی افزود: در قانون اساسی بسته های یكپارچه مدیریت شهری نمایش شده و تمام دستگاه ها ملزم به رعایت این اصول شده اند اما متأسفانه در عمل چنین چیزی مشاهده نمی گردد و دست شورا در خیلی از جاها بسته است.

عضو شورای شهر اردبیل، قدرت و نفوذ شوراها را در میان مردم بسیار مهم دانست و اشاره كرد: اعضای شوراها همچون یك هرم و شبكه عمل می كنند و در عملكرد آنها باید این نقش به شكل شایسته ای رعایت شود.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اینكه شورای شهر در انتخاب شهردار باید اصل شایسته سالاری در صلاحیت وی را در نظر بگیرد، اظهار داشت: شایسته نیست پس از انتخاب چندین باره اعضای شورا شهردار تأیید نشده و حتی در مناطقی مشاهده می شود كه بیشتر از یك و نیم سال است كه شهرداری با سرپرستی اداره می شود.

وی به قانون استعفای شهرداران جهت شركت در انتخابات اشاره نمود و اضافه كرد: در این قانون تصویب شده كه ۶ ماه پیش از انتخابات شهرداران باید استعفای خودرا تقدیم اعضای شورای شهر كنند اما انتظار می رود این زمان بوسیله اصلاح قانون مذكور حداقل به دو سال افزایش یافته و شورا بتواند در انتخاب شهردار نقش اساسی خودرا در موعد مناسب ایفا كند.

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل لزوم انتقال پادگان ارتش را از داخل شهر تصریح كرد و اظهار نمود: با پیگیری مسئولان استانی امیدواریم امسال گشایشی در انتقال پادگان و تغییر كاربری در این محدوده بزرگ شهری اتفاق بیفتد تا با بازگشایی ها و اقداماتی كه در این مكان انجام می شود زمینه رضایتمندی شهروندان فراهم آید.

منبع:

1398/02/11
20:19:49
5.0 / 5
4497
تگهای خبر: اشتغال , بیكاری , توسعه , خدمات
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است