رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی:

كشور، با پول نفت آن طور كه باید آباد نمی گردد

كشور، با پول نفت آن طور كه باید آباد نمی گردد كار و درآمد: رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اظهار داشت: كشور با توانایی ها، افكار، خلاقیت و دست های مردم است كه آباد می شود. كشور با پول نفت آن طور كه باید و شاید آباد نمی شود؛ ما بستر مناسبی را فراهم می نماییم كه مردم بتوانند خلاقیت ها و توانمندی هایشان را بروز دهند و زندگی خودرا ارتقا دهند.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، محمد سعیدی كیا امروز در مراسم واگذاری شش هزارمین واحد مسكونی خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول كه در شهر جدید گلبهار برگزار شد، عنوان كرد: سه سال و نیم است كه وام های روستایی یارانه دار می دهیم. بانك سینا به روستاییانی كه طرح مناسبی دارند وام می دهد و اگر توجیه اقتصادی داشته باشند وام و تضمین می آورد.

سعیدی كیا اشاره كرد: در سال ۹۵ و ۹۶ به هر استانی ۲۰ میلیارد تومان و در سال های ۹۷ و ۹۸ هم ۲۵ میلیارد تومان وام تخصیص داده شده و برای هر طرح هم اكنون دو و نیم میلیارد تومان داده می شود. با این لحاظ كه به هر استان یك طرح پنج میلیارد تومانی داده می شود، تابحال بیشتر از سه هزار طرح در بانك تصویب شده و نزدیك به ۲۷۰۰ طرح، وام گرفته اند و بیشتر از ۱۷۰۰ طرح باز به بهره برداری رسیده و تولیدشان در كشور است.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اظهار داشت: یك منطقه را باز به كمك استانداری انتخاب می نماییم و تحت پوشش می گیریم و ۱۰ میلیارد دیگر برای آن وام در نظر گرفته خواهد شد.

سعیدی كیا با اشاره به واگذاری شش هزار واحد مسكونی خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول عنوان كرد: در این كار دو نكته مهم است؛ خدمت به قشر محروم و هماهنگی بین دستگاه های مختلف كشور برای انجام این خدمت كه سوژه دوم برای كشورداری مهم تر است.

وی افزود: معمولاً زمانی كه مسئولیتی را به چند دستگاه می دهیم خوب در نمی آید. اما این دفعه كار به صورت یكپارچه درآمده و همه مانند یك تن واحد كار را جلو برده اند.

سعیدی كیا اظهار داشت: ما همه كسانی را كه فرزندان سه تا شش قلو دارند و ناتوان در اداره فرزندانشان هستند حدود دو سال است كه تحت پوشش گرفته ایم. مورد دیگر این است كه همه خانم های حاملگی كه در روستاها هستند و در تغذیه مشكل دارند، برای این كه كودك، سالم به دنیا بیاید تحت پوشش قرار گرفته اند و به سبب این كه هزینه های نگهداری از آن فرزندان برای كشور و خانواده بسیار زیاد است، از چهار ماهگی حاملگی تا شش ماهگی فرزند، سبد كالا را به دست فرد می رسانند.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی عنوان كرد: در كشور برای توسعه روستاها زیاد خرج كرده ایم؛ آب، گاز، تلفن، برق و حتی اینترنت هم برده ایم، این ها لازمه آبادانی است اما كفایت نمی نماید. زمانی كه رهبری به من گفتند یك منطقه را بروید، آباد كنید به چاره هایی رسیدیم و به مدلی تبدیل گشته كه باید رفع نقص شود.

وی اظهار داشت: هم اكنون پروژه محور كار نمی نماییم. این نكته بسیار مهم می باشد، ما در آن جا مردم محور كار می كنیم؛ كشور با پول نفت آن طور كه باید و شاید آباد نمی گردد.
1398/02/15
14:50:58
5.0 / 5
4752
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است