ابتكار خبر داد؛

تشكیل ستاد فرادستگاهی در دولت برای پشتیبانی از زنان سرپرست خانوار

تشكیل ستاد فرادستگاهی در دولت برای پشتیبانی از زنان سرپرست خانوار به گزارش كار و درآمد معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به تأثیر قابل توجه زنان در توسعه اقتصاد ملی از تشكیل ستاد فرادستگاهی برای پشتیبانی از توانمندسازی این گروه از اقشار جامعه اطلاع داد.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، معصومه ابتكار امروز در آئین مبادله موافقت نامه طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار كه با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: در این طرح شاخص «نفر-ساعت» مدنظر نیست بلكه باید مشاغلی برای افراد ایجاد نماییم كه هم پایدار و هم دارای درآمد بالا باشند.
ابتكار با اشاره به تكالیف قانونی برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اضافه كرد: تكالیف متعددی همچون در قانون برنامه ششم توسعه بر عهده دستگاه ها قرار گذاشته شده بدین سان كه بر مبنای بند ت ماده ۸۰ قانون و سیاست های اختصاصی رئیس جمهور در حوزه زنان و خانواده تكالیفی برای توسعه و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار بر عهده نهادها و دستگاه های مختلف گذاشته شده است.
ابتكار با تاكید بر اینكه در این خصوص ستادی تشكیل شده است تا تكالیف بین دستگاهی هم مشخص شود، افزود: در حوزه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار قبل از هر چیز باید بانك اطلاعات واحد با حمایت دستگاه های مختلف تجمیع و راه اندازی شود.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور تصریح كرد: باید تكالیف همه دستگاه ها برای حمایت بر توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مشخص شود تا با تعیین شرح وظایف مشخص هر دستگاه، گام های جدی تری برداشته شود.
وی با اشاره به اینكه خیلی از زنان سرپرست خانوار علاوه بر تأمین معیشت فرزندان خود، معیشت والدین خویش را هم بر عهده دارند، افزود: باید از ظرفیت این گروه از اقشار جامعه نه با رویكردهای حمایتی بلكه با رویكردهای توسعه ای استفاده نماییم و در این زمینه حمایت نظام بانكی را هم طلب می نماییم.
ابتكار با اشاره به اینكه امروز ۷۵ درصد صنایع دستی كشور توسط زنان تولید می شود و این را با قطعیت اعلام می نماییم، اظهار داشت: همینطور در بخش كشاورزی حداقل ۴۰ درصد از فرآورده های كشاورزی چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیرمستقیم توسط زنان تولید می شود.
وی همینطور از سهم ۸۰ درصدی زنان در تولید فرش دستباف اطلاع داد و اظهار داشت: فرش دستباف امروز سهم جدی در صادرات كشور دارد كه توسط زنان تولید و به بازارهای جهانی عرضه می شود.
ابتكار با اشاره به اینكه مشكل بیمه ای قالیبافان تقریباً برطرف شده است، به سهم زنان در اقتصاد ملی اشاره نمود و اظهار داشت: امروز این گروه از اقشار جامعه سهم قابل توجهی در اقتصاد ملی می توانند داشته باشند.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در انتها تصریح كرد: امیدواریم در شرایطی كه جنگ اقتصادی برای ناامید كردن مردم ایران به راه افتاده با هم افزایی بین دستگاهی به توانمندسازی اقتصادی كمك نماییم.

1398/02/20
22:11:50
5.0 / 5
4363
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بیمه , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است