نایب رییس اتاق اصناف كشور:

اصناف تولیدی كشور می توانند 600 هزار شغل ایجاد كنند

اصناف تولیدی كشور می توانند 600 هزار شغل ایجاد كنند كار و درآمد: نایب رییس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: با پشتیبانی از واحدهای صنفی تولیدی، می توان ۶۰۰ هزار شغل در كشور ایجاد كرد.


مجتبی صفایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به وجود حدود ۶۰۰ هزار واحد صنفی تولیدی در كشور، اظهار نمود: بیشتر این واحدها جزو مشاغل مزیت دار و SMEها هستند كه این دسته از مشاغل حالا در تمام دنیا مورد توجه قرار دارند.
وی افزود: این واحدهای صنفی بدون واسطه در تولید و توزیع كالا در كشور نقش دارند و بیشتر آنها بدون اتكا به تسهیلات بانكی و با سرمایه خود مردم راه اندازی شده اند.
عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف كرمانشاه معتقد می باشد، نقش این واحدهای تولیدی كوچك در شرایط كنونی كشور كه درگیر تحریم ها هستیم بسیار مهم می باشد و این واحدها مشكل كمتری برای تأمین مواد اولیه و فروش محصولات خود دارند.
صفایی با بیان این كه تقویت این واحدها نیازمند تأمین سرمایه در گردش برای آنهاست، اضافه كرد: در گذشته با ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه در گردش می توانستیم این واحدها را تقویت نماییم، اما حالا سرمایه در گردش مورد نیاز هر واحد به حدود ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است.
وی تصریح كرد: با تزریق این میزان سرمایه در گردش به واحدهای صنفی تولیدی، در هر یك از این واحدها حداقل یك شغل بیمه شده ایجاد خواهد شد.
بگفته صفایی، بعضی از این واحدها حتی می توانند دو تا سه نفر هم اشتغالزایی داشته باشند.
نایب رییس اتاق اصناف ایران از مقرون به صرفه بودن تأمین سرمایه در گردش این واحدها هم یاد كرد و اضافه كرد: در واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ به ازای هر شغل گاهی ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه نیاز است، اما در این واحدها كه از گذشته باز هیچ تسهیلاتی دریافت نكرده اند با تزریق سرمایه در گردش كمتری می توان نسبت به ایجاد اشتغال جدید اقدام نمود.
وی درباره زمینه فعالیت این واحدهای صنفی باز اظهار نمود: این واحدها در زمینه درب و پنجره سازی، تولید محصولات UPVC، طلا و جواهرسازی، پروفیل سازی و … فعالیت دارند.1398/02/23
15:39:51
5.0 / 5
4818
تگهای خبر: اشتغال , اصناف , بانك , بیمه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است