دورخیز فرودگاه امام خمینی (ره) برای افزایش ۲۲ برابری ظرفیت

دورخیز فرودگاه امام خمینی (ره) برای افزایش ۲۲ برابری ظرفیت كار و درآمد: فرودگاه امام خمینی (ره) كه در طول سال های گذشته موفق شده نام خویش را بعنوان یكی از اصلی ترین مراكز حمل و نقل هوایی ایران ثبت كند در آستانه برداشتن گام های نهایی قرار دارد كه به توسعه زیرساخت های این فرودگاه كمكی جدی خواهد نمود.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، یكی از اصلی ترین دغدغه هایی كه در طول سال های گذشته فرودگاه و شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با آن روبه رو بوده اند، بحث بالابودن تعداد مسافران در قیاس با ظرفیت مسافرگیری این فرودگاه بوده است. هم اكنون ترمینال فعال فرودگاه امام خمینی (ره) سالانه ظرفیت حدودا چهار تا پنج میلیون مسافر را دارد و این در شرایطی است كه در طول سال های گذشته تعداد مسافران این فرودگاه به مرز ۱۰ میلیون نفر نزدیك شده اند، این مورد سبب شده مسئولان فرودگاه امام خمینی (ره) با وجود آنكه این تقاضای سفر مدیریت كنند، اما نسبت به تقاضای بالای مسافران در سفرهای بین المللی و افزایش آنها در سال های آینده نگران باشند.

از این رو طرح توسعه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در حوزه هوانوردی در دستور كار قرار گرفته است و كار ساخت ترمینال های سلام و ایرانشهر با جدیتی قابل توجه پیگیری می گردد.

ترمینال سلام بعنوان طرحی كه در كوتاه مدت در دستور كار قرار گرفته، با وجود مشكلات و ابهام های موجود بار دیگر در مسیر ساخت با جدیت كار خویش را دنبال می كند و طبق پیش بینی وزارت راه و شهرسازی می توان همزمان با حج واجب سال آینده یعنی حوالی خردادماه سال ۱۳۹۷ از آن بهره برداری نمود.

با وجود اهمیت كار تكمیل فرودگاه سلام در ماه های آینده آنچه بیشترین اهمیت را در مسیر توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) دارد، ترمینال ایرانشهر خواهد بود. این ترمینال كه در چند فاز تولید شده و ظرفیت مسافرگیری ۱۱۰ میلیون نفری در سال را به فرودگاه امام خمینی (ره) اضافه می كند، باید با استفاده از مشاركت طرف های خارجی ساخته شود و از این رو كار طراحی نهایی آن برای عرضه به سرمایه گذاران بین المللی بسیار طولانی بود، اما طبق برآورد مشاور وزیر راه و شهرسازی امكان آن وجود دارد كه در ابتدای سال آینده مناقصه آن برگزار شده و ساخت فاز ۱ این مجموعه نهایی شود.

با نهایی شدن انتخاب سرمایه گذار ترمینال ایرانشهر در نهایت ظرفیت مسافرپذیری فرودگاه امام خمینی (ره) به شكلی قابل توجه افزایش می یابد و با رساندن آن به مرز ۱۲۰ میلیون مسافر در سال كه افزایشی حدودا ۲۲ برابری را نشان داده است امكان رقابت این فرودگاه با بزرگان این عرصه در جهان را فراهم خواهد نمود.
1396/10/13
22:45:02
5.0 / 5
4602
تگهای خبر: سرمایه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است