نوبخت خبر داد:

پیش بینی تولید ۸۳۰ هزار شغل درسال۹۷، برنامه دولت برای آلودگی هوا

پیش بینی تولید ۸۳۰ هزار شغل درسال۹۷، برنامه دولت برای آلودگی هوا كار و درآمد: سخنگوی دولت از پیش بینی اشتغال ۸۳۰هزار نفر در سال۹۷ اطلاع داد و جزئیات برنامه های دولت برای كاهش آلودگی هوا در پایتخت و شهرهای بزرگ را اعلام نمود.


به گزارش كار و درآمد به نقل از صدا و سیما محمدباقر نوبخت در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبكه دوی سیما با اشاره به اینكه تولید اشتغال یك وظیفه است اظهار داشت: پیش بینی می نماییم سال آینده حدود ۸۳۰ هزار نفر وارد بازار كار شوند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: ۷۰ درصد از این تعداد را تحصیل كرده ها تشكیل می دهند.

او ادامه داد: در لایحه بودجه سال آینده باید حرفی برای گفتن داشته باشیم این در شرایطی است كه در لایحه بودجه سال ۹۷ همچنان بحث خروج از ركود را هم دنبال می نماییم.

نوبخت به رام كردن تورم بالای ۴۰ درصد و رساندن آن به نرخ تك رقمی اشاره نمود و اضافه كرد: در لایحه بودجه سال آینده فصل قابل توجهی برای تولید فرصت شغلی در حد توان قانون برنامه و نیاز كشور دیده شده است.

وی اظهار داشت: تا سال قبل موفق به ایجاد ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار فرصت شغلی شده بودیم اما سال آینده باید كاری كرد تا ۸۳۰ هزار نفر وارد بازار شوند.

سخنگوی دولت تصریح كرد: برای گشایش درفضای اقتصادی و عمومی كشور و ورود سرمایه گذاران خارجی به داخل در حد توان سعی كردیم و هنوز هم كوشش خواهیم كرد.

وی اظهار داشت: ما باید بتوانیم یك میلیون و سی و سه هزار فرصت شغلی و حدود ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تولید سرمایه گذاری داشته باشیم تا برای جوانان كشور فرصت های شغلی مورد نیاز را فراهم نماییم، هدف ما توزیع این رقم میان بیكاران نیست بلكه تلاش دولت در جهت تولید شغل مولد است.

او اضافه كرد: این رقم مقرر است در ۶ حوزه سرمایه گذاری شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به وجود بافت های فرسوده اظهار داشت: این بافت ها در تهران و سایر استان ها شناسایی شده است در تهران حدود ۱۰۰ هزار واحد از ۲۷۰ محله را در برنامه بازسازی قرار داده ایم. دولت هم پذیرفته است از این ۱۰۰ هزار واحد مسكونی ۶۰ درصد بصورت تسهیلات با نرخ ۹ درصد در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

او ادامه داد: دولت متعهد شده است هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای گشایش معابر و زیر ساخت های واحد های مسكونی تامین مالی كند شهرداری هم قول داد تا عوارض و مالیات ها را در سهل ترین شرایط قرار دهد.

نوبخت اظهار داشت: ۲۵۰۰ میلیارد تومان هم از ۷۳ هزار و چهارصد میلیارد تومان درنظر گرفته شده تا برنامه منسجمی در جهت تولید اشتغال با احتساب حدود ۲۴۰ هزار فرصت شغلی برای جوانان صرف شود. در ضمن ۶۰ هزار شغل هم برای تولید ۵۰ هزار واحد مسكونی ارزان قیمت برای شهر و ۵۰ هزار واحد روستایی را برای نوسازی در نظر گرفته ایم.

وی اضافه كرد: دومین اقدام دولت برای تولید ۲۵ هزار فرصت شغلی در كشور مربوط به ناوگان حمل و نقل یا نوسازی بخش حمل و نقل درون شهری و برون شهری است.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: برای سال آینده در جهت كاهش آلودگی هوای تهران تصمیم گرفته شده است كه هزار دستگاه واگن مترو در اختیار شهرداری قرار گیرد تا ۴۰۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس فرسوده از دور خارج شود.

نوبخت اظهار داشت: بخشی از سرمایه گذاری ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای خریداری ۳۰۰۰ دستگاه تاكسی سواری و ون و ۲۰ هزار دستگاه وانت فرسوده از رده خارج می گردد و ۵۰ هزار دستگاه موتور سیكلت بنزینی با موتورهای برقی جایگزین خواهد شد.

او اضافه كرد: حدود یك میلیون و ۳۷۶ هزار تن از آلاینده های شهری كاسته می شود و ۴۸۰ میلیون دلار از ناوگان فرسوده ای كه بنزین زیادی مصرف می كند صرفه جویی خواهد شد اگر طرح های ما عملیاتی و اجرایی گردد این تغییرات حدود ۲۲ هزار و ۴۰۰ شغل در بخش درون شهری و ۲ هزار و ۷۰۰ شغل هم برای حمل و نقل برون شهری تولید خواهد نمود.

سخنگوی دولت همینطور اظهار داشت: ۱۰ هزار دستگاه كامیون هم جایگزین خواهد شد.

نوبخت اظهار داشت: دولت نمی تواند نسبت به كسبه و كارمندان رفتار ناشایستی داشته باشد اگر قرار باشد نسبت مالیات به Gdp را افزایش دهیم نباید به عده كمی كه مالیات می دهند فشار بیاوریم بلكه باید كسانی را كه فرار مالیاتی دارند شناسایی نماییم.

سخنگوی دولت ادامه داد: ما در حال حركت به سمتی هستیم كه علاوه بر سرمایه گذاری ۷۳ هزار و چهارصد میلیارد تومان در بخش های گوناگون، ۱۲۶ هزار میلیارد تومان هم طرح های عمرانی برای سال آینده در نظر گرفته ایم این درحالی است كه كل بودجه طرح های عمرانی ۶۰ هزار میلیارد تومان است.

وی اظهار داشت: سال قبل ۱۷ هزار میلیارد تومان به بنگاه های كوچك و متوسط با استفاده از ستاد تسهیل در استان ها وام دادیم آثار این كار و سرمایه گذاری ۴۲ هزار میلیارد تومانی ما شد رشد مثبت ۷% تولید كشور آن هم در دو فصل متوالی پس می توان اینگونه نتیجه گرفت كه با رشد بودجه و سرمایه گذاری در سال ۹۷ با رشد بیشتری روبرو خواهیم بود.

نوبخت در باره مسكن مهر اظهار داشت: به جهت اینكه ساخت این مسكن ها ارزان تمام شود یا افزایش توان متقاضیان، سال قبل ۲ كار انجام دادیم یكی اینكه سقف تسهیلات را افزایش دادیم و دوم اینكه ۱۰۰۰ میلیارد تومان از سهم مردم ر ا دولت تقبل كرد. با جدیتی كه همكاران ما در وزارت راه دنبال می كنند می توان اینگونه اظهار داشت كه در آینده بسیار نزدیك بحث مسكن مهر را جمع خواهیم كرد.

او درباره مبحث تنظیم بازار هم اضافه كرد: تا زمانی كه وزارت بازرگانی شكل بگیرد ستاد تنظیم بازار با همكاری نهادهای غیر دولتی با پیگیری آقای شریعتمداری و معاون اول رئیس جمهور به بازار كشور رسیدگی خواهند داشت.

سخنگوی دولت در مورد یارانه ها حذف بعضی از فهرست یارانه بگیری هم اظهار داشت: آن كس كه دارا هست نگران ۴۵ هزار تومان یارانه نیست، آنهایی كه نیازمند یارانه هستند از شایعات بی اساس در مورد قطع یارانه ها می ترسند. همانطور كه دولت تا بحال یارانه افراد نیازمند را قطع نكرده است در صورت شناسایی نیازمندان واقعی حتی به تعداد یارانه بگیران اضافه هم می نماییم بنا به وعده های داده شده یارانه نیازمندان و افراد تحت پوشش را سه چهار برابر كرده ایم.

او اضافه كرد: برای خانوار یك نفره ۱۹۳ هزار تومان خانوار ۵ نفره ۷۰۰ هزار تومان یارانه پرداخت می گردد. برای سال آینده هم در نظر داریم افرادی كه نیاز به یارانه ندارند را شناسایی نماییم و سهم شان را به كسانی كه در آمدشان با خط مستمری فاصله دارد بدهیم.

نوبخت در مورد حفظ و تقویت قدرت خرید قشر متوسط جامعه هم اظهار داشت: مطابق گذشته به اندازه نرخ تورم تلاش می نماییم حقوق كاركنان شاغل و بازنشسته را اضافه نماییم، دركنار آن با هر گونه افزایش قیمت های هم مقابله می نماییم تا به كارمندان فشاری وارد نشود.

1396/10/14
20:24:17
5.0 / 5
5027
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است