اجرای طرح هادی در 18 هزار روستای كشور

اجرای طرح هادی در 18 هزار روستای كشور به گزارش كار و درآمد معاون عمران روستایی بنیاد مسكن كشور از اجرای طرح هادی در ۱۸ هزار روستای كشور اطلاع داد.


محمد شاملو در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: ۱۷ استانداری تفاهم نامه منظومه روستایی را مبادله كردند و در هر استان تفاهم نامه دو منظومه شروع شده است.
وی با اشاره به اینكه كار مطالعاتی چهار استان تمام شده است و طرح ها در شورای برنامه ریزی استان مصوب شده، اضافه كرد: در سطح كشور ۴، ۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه عمران روستایی پیشبینی شده است كه بخشی از آن به مناطق روستایی سانحه دیده شده اختصاص می یابد.
شاملو، افزود: در ردیف ملی ۷۳۰ میلیارد تومان اعتبار ابلاغی داریم و پیشبینی می شود كه از اعتبارات استانی هم ۱، ۲۰۰ میلیارد تومان در اختیار ما قرار بگیرد.
وی اعتبار احیا بافت های با ارزش را ۷۰ میلیارد تومان ابلاغ گردیده عنوان نمود و اظهار داشت: مجموع اعتبارات ۴، ۰۰۰ میلیارد تومان می شود.
معاون عمران روستایی بنیاد مسكن كشور افزود: برای منظومه های روستایی اعتبارات مطالعاتی دو میلیارد تومان جهت تهیه طرح ها ابلاغ گردیده است.
او همینطور از اجرای طرح هادی در ۱۸ هزار روستا در سطح كشور اطلاع داد و اظهار داشت: پیشبینی می شود درسال جاری ۳۵۰۰ روستا پروژه های جدید طرح هادی را به اتمام برسانند.
وی به مبحث مناطق حادثه دیده سیل امسال اشاره و اظهار نمود: تیم های كارشناسی از دانشگاه تهران، پژوهشكده سوانح طبیعی، مشاورین ذی صلاح را بكار گرفتیم تا تمام روستاهای مختلف كشور كه بیشتر از ۱۵۰۰ روستا سانحه دیده اند را مورد بررسی قرار دادند.
شاملو با اشاره به اینكه برخی از روستاها جابجایی كلی و ۱۰۰ روستا جابجایی موضوعی انجام گرفت، خاطرنشان كرد: ۱۶۰ هزار واحد جهت بازسازی شناسایی شدند.
وی با اشاره به اینكه اعتبار ۷۰ هزار واحد ابلاغ گردیده است و به تدریج تسهیلات پرداخت می شود اضافه كرد: تسهیلات مسكن روستایی ۴۰ میلیون تومان، مسكن شهری ۵۰ میلیون تومان، ۱۰ میلیون تومان وام بلاعوض روستایی و ۱۲ میلیون تومان بلاعوض شهری، ۱۵ میلیون تومان وام معیشتی و پنج میلیون بلاعوض برای مناطق سانحه دیده تخصیص داده خواهد شد.1398/04/19
15:04:28
5.0 / 5
4477
تگهای خبر: تسهیلات , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است