وزیر تعاون خبر داد

تعیین تكلیف فعالیت مشاغل خانگی درحوزه محصولات غذایی تا2هفته آینده

تعیین تكلیف فعالیت مشاغل خانگی درحوزه محصولات غذایی تا2هفته آینده به گزارش كار و درآمد وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از قول مساعد وزیر بهداشت برای رفع محدودیت های ایجاد مشاغل خانگی در حوزه فعالیت های در رابطه با محصولات غذایی و آشامیدنی طی دو هفته آینده اطلاع داد.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، محمد شریعتمداری در نشست ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی كه امروز سه شنبه ۲۵ تیر در محل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: اگر با استفاده از آموزش، شبكه سازی، برندسازی و این نوع مفاهیم جانبی به مبحث مشاغل خانگ بپردازیم حتما آینده بهتری خواهیم داشت.
شریعتمداری اضافه كرد: در این جلسه دستورالعمل های در رابطه با مشاغل خانگی درحوزه محصولات خانگی و آشامیدنی كه از جانب وزارت بهداشت محدودیت هایی برای آنها بوجود آمده است، طی تماس تلفنی با شخص وزیر بهداشت مقرر شد در این خصوص تعیین تكلیف شود تا محدودیت های پیش روی مشاغل خانگی در حوزه محصولات غذایی و آشامیدنی برطرف شود. همینطور وزیر بهداشت قول مساعد داد تا ظرف دو هفته آینده این مورد تعیین تكلیف شود.
وی با اشاره به اینكه پارسال ۲۷۰ هزار نفر در سامانه مشاغل خانگی ثبت نام كردند تصریح كرد: حدود ۶۷ هزار نفر پارسال در حوزه مشاغل خانگی درخواست تسهیلات كردند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با یادآوری اینكه همینطور در سال ۹۷، تعداد ۹۳ هزار نفر در حوزه مشاغل خانگی مشغول به كار شدند، تصریح كرد: این مشاغل یك ظرفیت خیلی خوب در عرصه اشتغال زایی است.
این عضو كابینه دولت دوازدهم افزود: همینطور در حوزه مشاغل خانگی زنان سرپرست خانوار اقدامات خوبی با همكاری جهاد دانشگاهی برای اشتغال ۶۲۰۰ زن سرپرست خانوار صورت گرفته است.
شریعتمداری به افزایش تسهیلات مشاغل خانگی در حوزه فردی و كارفرمایی هم توضیح داد: با عنایت به اینكه سقف تسهیلات فردی تابحال ۲۰ میلیون تومان بوده است، سقف این تسهیلات به ۵۰ میلیون تومان رسیده كه منتظر ابلاغ این مصوبه توسط بانك مركزی هستیم؛ همینطور برای سقف تسهیلات مشاغل خانگی پشتیبان (كارفرمایان) هم اكنون سقف تسهیلات برای هر فرد مشروط بر اشتغال ۱۵ نفر ۱۰۰ میلیون تومان است كه پیشنهاد افزایش سقف این تسهیلات به بانك مركزی عرضه شده است.

1398/04/26
16:00:23
5.0 / 5
4139
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , بانك , تسهیلات
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است