پنجمین انتخابات شورایاری های پایتخت،

خبر خوش ربیعی به پایتخت نشینان، خانه های كوچك متراژ در راهند

خبر خوش ربیعی به پایتخت نشینان، خانه های كوچك متراژ در راهند كار و درآمد: سخنگوی هیات دولت از راه اندازی خانه های كوچك متراژ برای مردم شهر تهران آگاهی داد.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، علی ربیعی در حاشیه بازدید از ستاد اجرایی پنجمین انتخابات شورایاری ها با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره گفتن یك خبر خوب به تهرانی ها، اظهار داشت: خبر خوب قابل تفسیر است اما خبر مرتبط این است كه علایم بسیار خوبی هست از اینكه در سال آینده یا اختتام امسال با رشد اقتصادی خوبی مواجه هستیم.
وی اظهار داشت: من نمی گویم ارزانی می شود چونكه بر این مردم به خصوص در جنوب و حاشیه شهرها فشار زیادی وارد شد اما جلوی رشد تورم را گرفتیم و رشد منفی شده است و در بعضی كالاها نیز شاهد كاهش قیمت هستیم.
ربیعی با اشاره به اینكه در مسكن نیز تصمیمات خوبی گرفتیم اظهار داشت: با بحث رئیس جمهور، شهرداری های كلانشهر و در پیشگام آنها حناچی در جلسه مسكن اعلام نمود كه خانه های كوچك برای افراد به خصوص افرادی كه تازه ازدواج كرده اند ایجاد می شود.
وی در ادامه با اشاره به اینكه من سخنگوی انتقال سخن مردم به دولت هم هستم و مردم در این انتخابات حرف می زنند اظهار داشت: این انتخابات عالی ترین سطح مشاركت مردم است و از چند جنبه برایم مهم می باشد. چونكه این روزها شاهد می باشیم كه برخی ها می گویند مردم ناامید شده و بریده اند و برخی ها می گفتند كه مردم به كنج رفته و نسبتی با نظام حاكمیت ندارند اما با این حضور پرشور از این مسئله عبور كردیم.
وی اظهار داشت: از یك طرف دیگر در این برهه نیاز بود كه اداره كشور به سمت جوامع خرد برود و می بایست مدیریت به محلات برگردانده می شد و حتی طرحی داشتیم كه بعضی از مسئولیت های خدماتی كشور به سازمان ها و یا مدیریت های محلی و كوچك سپرده شود.

این انتخابات به معنای احیای محله گرایی است
وی با اشاره به اینكه این انتخابات به معنای احیای محله گرایی است، اظهار داشت: محله گرایی نیز از نظر اجتماعی و اداره كشور بسیار مهم می باشد و دولت برنامه ای برای واگذاری اختیارات به جوامع محلی دارد. چونكه راه و مسیری جز مردم نداریم و این انتخابات به خوبی نشان دهنده نشاط اجتماعی است.
ربیعی با اشاره به اینكه در محله قدیمی ما در جوادیه چند ائتلاف تشكیل شده و برای من جالب است كه این پنج ائتلاف با جدیت و با نشاط اجتماعی با یكدیگر رقابت می كنند اظهار داشت: جا دارد كه به شهرداری نیز تبریك بگوییم كه این انتخابات را تمام مكانیزه و الكترونیكی برگزار كرد و این در حالیست كه در چند سال اخیر صحبت از مكانیزه می شد اما نزدیك انتخابات كه می شدیم این روش را پس می زدیم و حالا آزمون شهر تهران محك خوبی برای سایر انتخابات است.
وی اضافه كرد: شورایاری پایین ترین سلول اجتماعی در مدیریت شهری است و امیدواریم بتوانیم قسمتی از اختیارات دولت را به آن بسپاریم. چونكه هم هزینه ها كاهش یافته و هم فسادپذیری كاسته می شود و خدمات و سرعت دهی نیز افزایش می یابد.
به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، پیروز حناچی نیز كه ربیعی را در این بازدید همراهی می كرد با اشاره به اینكه بعضی از مناطق تهران همچون منطقه 4 یك میلیون جمعیت دارد و حتی جمعیتش از مراكز برخی استان ها بیشتر است، اظهار داشت: تلاش داریم كه این انتخابات را كه به صورتی سرمایه شهر تهران است به نحو احسنت برگزار نماییم.
منبع:

1398/05/05
14:12:47
5.0 / 5
4434
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است