معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

ساخت خانه های اجاره ای توسط دولت و شهرداری

ساخت خانه های اجاره ای توسط دولت و شهرداری به گزارش كار و درآمد معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مقرر است همكاری جدیدی بین دولت و شهرداری ها برای ساخت مسكن استیجاری شكل بگیرد.


سید محمد پژمان در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: در جلسه اخیر با حضور ریاست جمهوری این مبحث كه در سال های اخیر نسبت اجاره نشینی به مالكیت افزایش داشته است عنوان شد. به علل مختلف بعضی افراد تمایل به استفاده از مسكن استیجاری دارند اما هم اكنون بازار اجاره فقط توسط بخش خصوصی مدیریت می شود و نظامات، اهداف و ارقام آن با این بخش است. به همین لحاظ دولت و شهرداری ها باید نقش بیشتری به عهده بگیرد.
وی ادامه داد: در حوزه اجاره با دو مشكل ضعف قوانین و پایین بودن سطح مداخله دولت مواجهیم. نهایتا این جمع بندی حاصل شد كه مطابق عملكرد كشورهای توسعه یافته، شهرداری ها وارد حوزه اجاره داری شوند و مسكن استیجاری تولید كنند. با عنایت به این كه مدیریت این بخش باید در اختیار گروه های شهروندی باشد قرار شد كه شهرداری ها با كمك دولت در این مورد ورود كنند.
مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری خاطرنشان كرد: هنوز محدوده این طرح قطعی نشده ولی عموما در مناطقی خواهد بود كه شهرداری یا دولت زمین در اختیار دارند. تولید مسكن استیجاری در بافت های ناكارآمد هم امكان پذیر است.
موافقت اولیه بانك مركزی با افزایش وام بافت فرسوده
پژمان با اشاره به جلسه ای كه هفته گذشته با مسئولان بانك مركزی برگزار شده اظهار داشت: در این نشست درباره افزایش سقف تسهیلات ساخت در بافت های ناكارآمد صحبت شد كه مورد موافقت مسئولان بانك مركزی قرار گرفت. صورت جلسه در حال تهیه اولیه است و اگر به امضا برسد نتیجه به اطلاع عموم خواهد رسید. كلیت مبحث مورد تایید بانك قرار گرفته و فقط درباره این مورد كه منابع مورد نیاز چگونه تامین گردد روشی ارائه دادند كه باید به اطلاع وزیر برسانیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: استنباط مدیران بانكی این است كه اگر سقف تسهیلات افزایش پیدا كند احیانا تعداد باید كاهش پیدا كند.1398/05/06
13:33:45
5.0 / 5
4638
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , توسعه , تولید
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است