نرخ بیكاری در ایالت های مختلف آلمان چه قدر است؟

نرخ بیكاری در ایالت های مختلف آلمان چه قدر است؟ كار و درآمد: ایالت های پرجمعیت آلمان دارای نرخ بیكاری كمتری هستند.


به گزارش كار و درآمد به نقل از نشریه ولت، نرخ بیكاری در بزرگ ترین اقتصاد اروپایی كماكان رو به كاهش بوده است تا جایی كه تا اختتام ماه ژوئن متوسط نرخ بیكاری در این كشور به پنج درصد رسیده است. در میان ایالت های مختلف آلمان، بالاترین نرخ بیكاری ثبت شده مربوط به برمن با ۱۰ درصد بوده است و پس ازآن برلین با ۷.۸ درصد و "زاكسن هاوزن" با ۷ درصد قرار دارند.
از طرف دیگر كمترین نرخ بیكاری در میان ایالت های مختلف آلمانی متعلق به ایالت بایرن با ۲.۶ درصد بوده است و بعد از آن "بادن وورتمبرگ" با سه درصد و "هسن" و "راین فلانتس" با ۴.۳ درصد قرار دارند.
در میان دیگر ایالت های آلمانی، نرخ بیكاری در هامبورگ ۶.۱ درصد، براندنبورگ ۵.۶ درصد، تورینگن ۵.۱ درصد و سارلند ۶ درصد بوده است.
از زمان اتحاد آلمان شرقی و غربی نرخ بیكاری در این كشور عموماً كاهشی بوده است. اولین آمار بازار كار بعد از اتحاد دو آلمان در سال ۱۹۹۰ منتشر گردید و نرخ بیكاری این كشور ۴.۹ درصد عنوان شد. با وجود آن كه مقامات برلین پیش بینی خود از رشد اقتصادی آلمان در سال ۲۰۱۹ را به تنها ۰.۵ درصد كاهش داده اند، نرخ بیكاری آلمان در مقایسه با خیلی از كشورهای اروپایی در سطح پایینی قرار دارد.
دفتر آمار وزارت كار آلمان اعلام نمود كه شمار بیكاران این كشور در ماه ژوئن با ۱۰۰۰ نفر كاهش نسبت به ماه قبل به دو میلیون و ۲۸۱ هزار نفر كاهش پیدا كرده است كه كمتر از ۴۰۰۰ نفر پیش بینی شده است. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۱.۴۹ میلیون نفر از شمار بیكاران كاسته شده است تا آلمان بعد از جمهوری چك، حالا دارای دومین نرخ بیكاری پایین در سطح منطقه یورو و اتحادیه اروپا باشد.
منبع:

1398/05/07
21:21:09
5.0 / 5
4265
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است