اختصاصی مهر؛

آمار بنگاه های مشكل دار ۳۱ استان، تهدید امنیت شغلی ۱۴۱ هزار كارگر

آمار بنگاه های مشكل دار ۳۱ استان، تهدید امنیت شغلی ۱۴۱ هزار كارگر كار و درآمد: جدیدترین آمار بنگاه های مشكل دار حاكی از كاهش این آمار از 1351واحد در اسفند به 1262 واحد در خرداد حكایت دارد كه از نظر تعداد، استان هرمزگان و از نظر نیروی كار، استان تهران در صدر قرار دارند.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، آخرین آمار مربوط به وضعیت بنگاه های مشكل دار در كشور نشان می دهد، تعداد این بنگاه ها درانتها خردادماه امسال نسبت به انتها سال قبل با كاهش مواجه بوده است بطوریكه آمار بنگاه های مشكل دار از ۱۳۵۱ بنگاه به ۱۲۶۲ بنگاه كاهش یافته است كه نشان می دهد، از سرجمع تعداد بنگاه ها ۸۹ واحد كم شده است.
همچنین در ضمن سه ماهه ابتدای سال جاری تعداد ۴۷۰ بنگاه اقتصادی مورد حمایت قرار گرفتند كه موجبات تثبیت حدود ۱۰۰ هزار فرصت شغلی را فراهم آورده است.
جدیدترین آمار وضعیت بنگاه های مشكل دار كه در اختیار خبرگزاری مهر قرار گرفته است، نشان می دهد، در ۱۲۶۲ بنگاه اقتصادی دارای مشكل، ۱۴۱ هزار و ۷۴ كارگر مشغول به كار هستند كه عدم پشتیبانی از این بنگاه ها می تواند تعدیل نیروی كار این واحدها را از طرف كارفرمایان و صاحبان این بنگاه ها تهدید كند.
بررسی آمار این بنگاه ها «از نظر تعداد» از آن حكایت می كند كه استان هرمزگان با ۹۹ بنگاه مشكل دار در صدر بیشترین بنگاه های دارای مشكل قرار دارد. بعد از هرمزگان، استان فارس با ۸۶ بنگاه، استان مركزی با ۸۲ بنگاه، استان اصفهان با ۸۱ بنگاه و استان سیستان و بلوچستان با ۷۷ بنگاه دارای بیشترین بنگاه های مشكل دار در سطح كشور هستند.
اما «از نظر حجم نیروی شاغل»، بنگاه های مشكل دار استان تهران كه ۴۰ واحد اقتصادی از مجموع ۱۲۶۲ بنگاه مشكل دار كشور را به خود اختصاص می دهد، دارای بیشترین نیروی شاغل و كارگر هستند.
در ۴۰ بنگاه مشكل دار استان تهران ۱۲ هزار و ۷۵۰ نفر شاغل هستند كه بیشترین تعداد نیروی كار در میان بنگاه های مشكل دار سراسر كشور است. بعد از استان تهران، بنگاه های مشكل دار استان اصفهان با ۱۱ هزار و ۴۲۷ نفر شاغل، بنگاه های مشكل دار استان مركزی با ۹ هزار و ۵۲۴ نفر شاغل، بنگاه های مشكل دار استان خراسان رضوی با ۹ هزار و ۲۰۱ نفر شاغل و بنگاه های مشكل دار استان فارس نیز با ۹ هزار و ۱۵۶ نفر شاغل بیشترین نیروی كار را در میان واحدهای دارای مشكل به خود اختصاص می دهند.
بر اساس این گزارش، در صورتیكه درانتها اسفند سال قبل حجم نیروی شاغل در ۱۳۵۱ بنگاه مشكل دار كشور حدود ۱۴۵ هزار نفر بود، با كاهش تعداد بنگاه های مشكل دار به ۱۲۶۲ بنگاه، تعداد افراد شاغل در این بنگاه ها نیز به حدود ۱۴۱ هزار نفر كاهش پیدا كرده است.
جدول بنگاه های مشكل دار به تفكیك تعداد بنگاه ها و نیروی كار در ۳۱ استان كشورمنبع:

1398/05/21
15:53:18
5.0 / 5
4628
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است