نفتكش گریس ۱ تغییر نام داد

نفتكش گریس ۱ تغییر نام داد به گزارش كار و درآمد معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از تغییر نام نفتكش گریس ۱ به ˮآدریان دریاˮ اطلاع داد و اظهار داشت: این نفتكش الان به سمت مدیترانه در حال حركت است.


به گزارش كار و درآمد به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، جلیل اسلامی اظهار نمود: در روزهایی كه نفتكش گریس ۱ در توقیف جبل الطارق بود، پاناما به استفاده از نفتكش گریس ۱ از پرچم این كشور تمام كرد.
وی افزود: بر مبنای درخواست مالك كشتی، هم اكنون نفتكش دارای پرچم جمهوری اسلامی ایران است.
اسلامی اضافه كرد: نام نفتكش گریس ۱ به "آدریان دریا" تغییر كرده است و مقصدی كه برای بعد از رفع توقیف توسط مالك كشتی اعلام شده مدیترانه است.
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تصریح كرد: به نظر می آید مشكل خاصی در ادامه دریانوردی این نفتكش به مدیترانه و مقصد بعدی آن وجود نداشته باشد.
وی ابراز امیدواری كرد كه از این اتفاقات برای كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و كشتی های مربوط به اموال و كالاهای ایرانی در دنیا تكرار نشود.
نفتكش گریس ۱ (آدریان دریا) حدود ۴۰ روز پیش به بهانه بی اساس «نقض تحریم های اتحادیه اروپا ضد سوریه» توسط شناورهای نیروی دریای انگلیس در تنگه جبل الطارق توقیف شد. به دنبال توقیف نفتكش گریس ۱ برخی منابع خبری مدعی شدند كه این نفتكش حامل سلاح بوده است اما دولت محلی منطقه جبل الطارق بعد از انجام بررسی های آزمایشگاهی دقیق تاكید كرد كه نفتكش گریس 1 تنها حامل نفت خام بوده است.
دادگاه عالی جبل الطارق ابتدا در روز جمعه ۱۴ تیر حكم توقیف این نفتكش حامل نفت ایران را به مدت ۱۴ روز تمدید كرد و بعد از آخر این دوره بار دیگر حكم به تمدید ۳۰روزه توقیف نفتكش گریس ۱ داد. روز گذشته پنجشنبه دادگاه عالی جبل الطارق با بی اعتنایی به فشارها و درخواست رسمی آمریكا برای تمدید توقیف نفتكش گریس ۱ (آدریان دریا) حكم آزادی آنرا صادر كرد.1398/05/26
15:37:16
5.0 / 5
4745
تگهای خبر: اتحادیه , سازمان , كالا
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است