جمشید انصاری:

استخدام سی هزار نفر در امسال

استخدام سی هزار نفر در امسال به گزارش كار و درآمد رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور اظهار داشت: امسال با تامین اعتبار لازم حدود ۳۰ تا ۳۲ هزار نفر استخدام می شوند.


به گزارش كار و درآمد به نقل از صدا و سیما، جمشید انصاری در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبكه دو سیما با تبریك روز كارمند درباره بحث اینكه آیا امسال استخدام داریم یا خیر؟ اضافه كرد: ما هر ساله برای جبران خروجی نیروی انسانی كه بازنشستگان هستند و یا برای تامین نیروی انسانی لازم در بعضی طرح های دولتی كه به بهره برداری می رسد استخدام داریم و امسال هم حدود ۳۰ تا ۳۲ هزار نفر استخدام می شوند.

وی اظهار داشت: البته مجوز استخدام را ما صادر می نماییم اما این دستگاه ها هستند كه باید برای استخدام تامین اعتبار كنند كه حالا برای حدود ۳۰ هزار نفر تامین اعتبار شده و امیدواریم تا آخر هفته آزمون استخدام مرحله اول امسال آغاز شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور درباره نحوه نظارت بر استخدام ها و شایسته سالاری هم اضافه كرد: تمامی استخدام ها اگر تعریف قانونی داشته باشد توسط این سازمان انجام می شود و مجری آن هم سازمان سنجش و جهاد دانشگاهی است ضمن اینكه به منظور تحقق عدالت استخدامی آزمون را برگزار می نماییم و معتقدیم باید بهترین نیروها جذب شوند.

انصاری افزود: حالا چهار سال است كه تمامی استخدام های كشور از راه آزمون استخدامی صورت می گیرد كه مطابق قانون مدیریت كشوری است.

وی درباره سیاست های كلی اصلاح نظام اداری هم اظهار داشت: برنامه جامع اصلاح نظام اداری كه سال ۸۹ از جانب مقام معظم رهبری ابلاغ گردید درباره تمامی دستگاه ها و نظام اداری حاكم است و در این ۹ سال هم بخشی از آن همچون رعایت عدالت استخدامی و شایسته سالاری تبدیل به قانون شده و بخشی هم در دست اقدام است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور اضافه كرد: بر اساس این سیاست سال ۹۳ نقشه راه اصلاح نظام اداری را به تصویب رساندیم كه از سال ۹۴ تا ۹۶ به مدت سه سال اجرا شد.

انصاری اظهار داشت: برنامه اصلاح نظام اداری در ۱۰ محور به تصویب رسید كه سال ۹۷ سال نخست اجرا بود و الان در سال دوم اجرا هستیم و هر سال هم در جشنواره شهید رجایی عملكرد دستگاه ها را مورد ارزیابی قرار می دهیم كه مشخص می شود چه میزان دستگاه ها موفق عمل كرده اند.

وی اضافه كرد: در واقع ارتقاء سلامت نظام اداری و ارتقاء بهره وری در نظام اداری تا آخر سال ۹۹ ادامه دارد و تا پیش از برنامه هفتم توسعه نسبت به آن اقدام می نماییم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور درباره بحث وجدان كاری، خود كنترلی، امانت داری و حفظ بیت المال در نظام اداری اظهار داشت: یك بند دیگر از سیاست های كلی ابلاغیه مقام معظم رهبری درباره ارتقاء فرهنگ كلی سازمانی است كه فرهنگ مطلوب سازمانی را در دو محور تعریف كردیم كه یك بخش مربوط به همه سازمان ها و دستگاه هاست كه باید آنرا مورد توجه قرار دهند اما بخش دوم مربوط به شاخص اختصاصی هر سازمان است.

انصاری اضافه كرد: در واقع برنامه ارتقاء فرهنگ سازمانی در شورایعالی اداری به تصویب رسیده است و هر ساله ۱۰ درصد رشد در نهادینه شدن این شاخص ها باید شاهد باشیم كه در این سازمان مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی افزود: البته سال نخست كه این سیاست ها و شاخص ها را ابلاغ كردیم كاملا به صورت مطالعاتی انجام شد اما از سال های بعد جایزه ارتقاء فرهنگ سازمانی هم برای سازمان هایی كه توسعه و ارتقاء فرهنگ سازمانی داشتند در نظر گرفته شد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور درباره تنبیهات هم اظهار داشت: تنبیهات در قانون تعیین شده است و كسانی كه به این شاخص ها عمل نكنند آن دستگاه را با قانون تطبیق می دهیم و در بحث تشویق هم در جشنواره شهید رجایی دستگاه های برتر را معرفی می نماییم.

انصاری اضافه كرد: نظام اداری ما خدوم و زحمتكش است اگر درصد ناراستی ها در یك نظام را به عموم نظام اداری تسری بدهیم جفا در حق كارمندان آن نظام اداری كرده ایم البته در هر ساختاری امكان انحراف افراد وجود دارد.

وی افزود: حتما در این خصوص قوانین و مقررات بی تقصیر نیستند و حتما در نظارت ها و گزینش نیروها و آماده سازی مسئولیت ها مشكل داریم و باید سیستم خویش را صدمه شناسی كند تا ببیند كجای كار نقص دارد و كجاها را باید تقویت كند و این مورد باید مستمر در دستور كار مدیران شامل سه قوه و دستگاه های اجرایی قرار بگیرد و تلاش كنند منافذ بروز و ظهور فساد را محدود تر كنند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور افزود: در واقع ما بیشتر از اینكه به مقابله با فساد اولویت دهیم باید به سلامت نظام اداری اهمیت بدهیم چون كه هر چه نظام به سمت سلامت برود فساد كمتر می شود.

انصاری در بحث دولت الكترونیك هم اظهار داشت: دستگاه هایی كه با مسائل مالی سر و كار دارند و دریافت یا پرداختی دارند اینها باید به سریعتر به سمت الكترونیكی شدن بروند.

وی اضافه كرد: ما مشكلاتی در نظام اداری و اجرایی كشور داریم و كوشیده ایم با سرعت بیشتری به سمت دولت الكترونیك حركت نماییم و در این راستا هم ۲۳ پروژه اصلی برای استقرار دولت الكترونیك تعریف كرده ایم كه اگر اینها عملیاتی شود دولت الكترونیك محقق خواهد شد و هر گونه ارتباط و تماس را در میان ارباب رجوع و دستگاه های اجرایی كمتر خواهد نمود چه اینكه ما دیدیم در حوزه بهداشت و درمان سیستم سلامت الكترونیكی به بهره برداری رسیده است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور اظهار داشت: تا آخر سال ۹۹ این ۲۳ طرح اصلی دولت الكترونیك را اجرایی خواهیم كرد كه همچون هر كجا دریافت و پرداختی داریم آنها را به سمت دولت الكترونیك سوق می دهیم.
 

1398/06/04
15:33:27
5.0 / 5
4878
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است