معاون شهردار تهران خبر داد

آغاز فرایند صدور سند مالكیت پاركینگ های عمومی و تعهدی شهر تهران

آغاز فرایند صدور سند مالكیت پاركینگ های عمومی و تعهدی شهر تهران به گزارش كار و درآمد معاون شهردار تهران از آغاز فرایند تدوین ساز و كار صدور سند مالكیت برای پاركینگ های عمومی و تعهدی شهر تهران با همكاری اداره كل ثبت اسناد و املاك استان تهران اطلاع داد.به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، عبدالرضا گلپایگانی با اشاره به اینكه مدیریت زمین به سند مالكیت متكی است، اظهار داشت: توسعه شهری بدون مدیریت زمین و مالكیت بی مفهوم است و چون متولی اسناد مالكیت در شهرها طبق قانون ادارات ثبت هستند، ارتباط شهرداری با اداره ثبت اسناد و املاك مفید، موثر، لازم و ضروری می باشد.

وی اضافه كرد: ما در شهرداری به دنبال هوشمندسازی فرآیندها و حذف رجوع مستقیم ارباب رجوع به شهرداری هستیم و بنابراین لزوم ایجاد ارتباط بین شهرداری و اداره كل ثبت اسناد و املاك استان تهران بیشتر از قبل احساس می شود.

گلپایگانی در ادامه اظهار داشت: به منظور رفع مشكلات حوزه هوشمندسازی جلسه مشترك خوبی با مدیركل اداره ثبت اسناد و املاك استان تهران داشتیم كه در این نشست به چند مبحث مهم رسیدگی شد.

وی با اشاره به اینكه مبحث برقراری ارتباط سیستمی بین شهرداری و اداره كل ثبت اسناد و املاك استان تهران به منظور حذف استعلامات كاغذی عنوان شد، اظهاركرد: این هدف با برطرف شدن مشكلات فنی، حقوقی وكارشناسی محقق می شود و امیدواریم بتوانیم با یاری اداره ثبت استان تهران به این هدف برسیم.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، بررسی مسأله اسناد مالكیت بازار تهران را یكی دیگر از موضوعات مطرح شده اعلام نمود و اظهار داشت: ما در حال بررسی بازار تهران از وجوه مختلف هستیم و یكی از این وجوه روشن شدن وضعیت مالكیت در بازار تهران است.

گلپایگانی تاكید كرد: مقرر شد در این زمینه با سازمان ثبت كار مشتركی انجام بدهیم، ضمن اینكه ركن سوم مهم رسیدگی به این مسأله مالكان هستند كه خوشبختانه هم جامعه اسلامی بازار در این زمینه دلسوزانه پیگیر حل مسائل مربوط به بازار است و هم شورایاری بازار كه اخیرا به جمع شورایاران شهر تهران اضافه شده اند.

وی اضافه كرد: مبحث سوم بحث سند مالكیت پاركینگ های مكانیزه بود كه در این رابطه هم با مدیركل ثبت استان تهران تبادل نظر كردیم.

گلپایگانی با اشاره به اینكه قرار شد مسائل و مشكلات این نوع پاركینگ ها در جلسات كارشناسی بررسی و حل شود، اظهار داشت: هدف ما صدور سند مالكیت برای پاركینگ های مكانیزه است و در صورت رسیدن به این هدف دست ما در تأمین پاركینگ باز می شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اضافه كرد: در محدوده هایی كه به لحاظ ابعاد زمین برای ساخت پاركینگ محدودیت وجود دارد یا جاهایی كه مبحث تخریب و نوسازی به تأمین پاركینگ وابسته شده است یا در محلاتی كه سرانه پاركینگ عمومی پایین است با استفاده از زمین هایی كه ظرفیت ساخت پاركینگ های مكانیزه دارند، این ظرفیت افزایش می یابد.

وی خاطرنشان كرد: در این راستا مهم ترین مانع ما امكان صدور سند مالكیت برای چنین پاركینگ هایی است كه در این مورد با اداره ثبت گفتگو كردیم و امیدواری هایی در زمینه صدور سند مالكیت پاركینگ های عمومی بوجود آمد.

گلپایگانی مبحث دیگر مورد گفتگو را پاركینگ های تعهدی عنوان نمود و اظهار داشت: در نظر داریم خارج از ملك افراد و به شعاع ۲۵۰ متر یا بیشتر، سند مالكیت پاركینگ، پیوست به سند مالكیت ملك اصلی صادر بشود. این یكی از موضوعات مبتلابه شهرداری تهران است كه اداره ثبت استان تهران هم در جریان مبحث قرار و در یك صورت جلسه مشترك حل این مسأله مورد توجه دو طرف قرار گرفت.

وی در ادامه اظهار داشت: قرار شد كلیه مسائل فنی و حقوقی مربوط به گرفتن سند مالكیت برای تك تك واحدها در پاركینگ های عمومی در یك فرایند كارشناسی مورد بررسی قرار بگیرد تا بدین شكل خدمات بهتری به شهروندان عرضه نماییم.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری، گلپایگانی در انتها اظهاركرد: این اقدامات به افزایش مدیریت هماهنگ بین سازمان های مختلف و شهرداری تهران كمك می نماید چون كه هركدام از این سازمان ها بنا به ضرورتی بوجود آمده اند و هماهنگی آنها در یك سامانه یكپارچه می تواند سبب تبادل اطلاعات و آسان تر شدن امور و در نهایت انتفاع بیشتر شهروندان شود.
1398/06/11
14:42:28
5.0 / 5
4559
تگهای خبر: توسعه , جامعه , حقوق , خدمات
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است