برای امسال پیش بینی شد

ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی جدید در روستاها

ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی جدید در روستاها كار و درآمد: مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید با اشاره به اختصاص 2000 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی پیش بینی نمود كه تا اختتام امسال 100 هزار فرصت شغلی در روستاها ایجاد شود.اصغر نوراله زاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: تا اختتام امسال پیش بینی كردیم كه ۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح های اشتغال روستایی بدهیم كه از محل آن ۱۰۰ هزار فرصت شغلی جدید و پایدار در كشور ایجاد خواهد شد.آمار اشتغال به وجود آمده در هر نقطه نیز به نسبت ضریب خودش است. البته برخی استانها مثل سیستان و بلوچستان وضعیت بهتری داشتند و در بعضی دیگر به سبب آنكه فاقد طرح بودند یا كسی حاضر به كار در روستاهای اطراف آنها نبود، آمار ایجاد اشتغالشان پایین بوده است.

وی با اشاره به اینكه اجرای طرح اشتغال روستایی بدون هیچ وقفه ای در حال انجام می باشد، اظهار داشت: تداوم طرح اشتغال روستایی سبب كاهش نرخ بیكاری در روستاها می شود و دولت با عنایت به قانون پشتیبانی از اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، هدفگذاری توسعه و رونق روستاها را برای دستیابی به اشتغال پایدار و كاهش بیكاری در مناطق روستایی و عشایری در دستور كار قرار داده است.

به گفته مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید پشتیبانی از طرح های تولیدی روستایی سبب می شود كسب و كارها به داخل روستاها برود و با اشتغالزایی و درآمدزایی، مانع خالی شدن روستاها از سكنه و ماندگاری جمعیت در روستاها شود.

نوراله زاده در ادامه از اجرای طرح هر روستا یك محصول در بیشتر از ۶۰ روستای كشور آگاهی داد و اظهار داشت: یكی از استراتژی های صندوق كارآفرینی امید، برنامه هر روستا یك محصول ـ هر خانه یك كارخانه است كه در این طرح كسب و كارهایی كه در زنجیره ارزش قابلیت ساماندهی دارند حمایت می شوند و ساماندهی كسب و كارهای خرد و كوچك، شناسایی مزیتهای رقابتی و تولیدی محصول و توسعه خدمات بازاریابی در پروسه اجرای طرح مورد توجه قرار می گیرد.

به گفته وی این طرح تابحال در بیشتر از ۶۰ روستا به مرحله اجرا در آمده و اجرای آن سبب مشاركت بیشتر مردم در اشتغال روستا و بهره مندی خانوارها از مزایای آن می شود.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، یكی از سیاستهای صندوق كارآفرینی امید، حمایت مالی از ساماندهی تولید انبوه در چارچوب كسب و كارهای خرد و كوچك است كه اصطلاحا به آن "تولید بدون كارخانه" گفته می شود. صندوق كارآفرینی امید در این طرح با پشتیبانی از تولیدات خرد و كوچك در چارچوب كارگاه های تولید خانگی، تحقق شعار هر خانه یك كارخانه و هر روستا یك محصول را دنبال می كند.

منبع:

1398/06/22
14:49:38
5.0 / 5
4517
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است