فله ای ها همچنان صدر و كانتینری ها قعرنشین

افزایش 3 و شش دهم درصدی تخلیه و بارگیری در بنادر كشور

افزایش 3 و شش دهم درصدی تخلیه و بارگیری در بنادر كشور كار و درآمد: میزان تخلیه و بارگیری بنادر در 187 روز گذشته از امسال، 3.6 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. در این آمار تنها میزان تخلیه و بارگیری دو نوع كالای فله ای خشك و مایع افزایش یافته و در بقیه موارد شاهد كاهش و افت آنها بوده ایم.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، برمبنای تازه ترین آمارهای انتشار یافته، میزان تخلیه و بارگیری بنادر از شروع سال جاری تا روز گذشته (یكم مهر ماه) ۷۳.۶۲ میلیون تن بوده است كه در مقایسه با رقم ۷۱.۰۹ میلیون تنی تخلیه و بارگیری مدت مشابه سال قبل ۳.۶ درصد رشد را نشان داده است.
عملیات تخلیه و بارگیری این حجم از كالا در ۱۷ بندر كشور شامل بنادر آبادان، آستارا، امام خمینی، امیرآباد، انزلی، بوشهر، جاسك، چابهار، خرمشهر، شهید باهنر، شهید رجایی، فریدون كنار، قشم، گناوه، لنگه، نكا و نوشهر انجام شده است.
میزان عملیات تخلیه و بارگیری طی شش ماهه سال جاری در بخش كانتینری ۱۰.۰۴ میلیون تن، فله خشك ۲۹.۰۶ میلیون تن، فله مایع ۲.۸۷ میلیون تن، جنرال كارگو (كالاهای عمومی و متفرقه) ۹.۶۲ میلیون تن و مواد نفتی ۲۲.۰۳ میلیون تن بوده است.
عملیات تخلیه و بارگیری در بخش كانتینری به تر تیب ۱۷.۹درصد كاهش را تجربه كرده است، و در حوزه های مواد نفتی كاهش ۵.۲ درصدی و جنرال كارگو افت ۶.۹ درصدی داشته است. اما تخلیه و بارگیری محصولات فله ای مایع رشد ۵.۸ درصدی و فله خشك رشد ۲۸.۸ درصدی را نسبت به همین بازه زمانی رد سال قبل داشته است. عملیات كانتینری نیز كاهش ۳۳.۷ درصدی را طی شش ماه اول سال جاری تجربه كرده است.
این در شرایطی است كه میزان عملیات تخلیه و بارگیری در مدت مشابه سال قبل در بخش كانتینری ۱۲.۲۳میلیون تن، فله خشك ۲۲.۵۷ میلیون تن، فله مایع ۲.۷۱ میلیون تن، جنرال كارگو ۱۰.۳۴ میلیون تن و مواد نفتی ۲۳.۲۵ میلیون تن بوده است تا در مجموع میزان ۷۱.۰۹ میلیون تن تخلیه و بارگیری در بنادر كشور به ثبت برسد.
منبع:

1398/07/02
20:58:58
5.0 / 5
4725
تگهای خبر: كالا , محصولات
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است