عضو شورای عالی كار در گزارش كار و درآمد خبرداد:

تعیین تكالیف دستگاه ها برای تامین مسكن كارگران تا دو هفته آینده

تعیین تكالیف دستگاه ها برای تامین مسكن كارگران تا دو هفته آینده به گزارش كار و درآمد عضو كارگری شورای عالی كار از اصلاح بخشنامه های تامین مسكن كارگری تا دو هفته آینده در این شورا آگاهی داد و اظهار داشت: مقرر شد تا در اسرع وقت این تكالیف در دولت بررسی شود.علی خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره جزئیات نشست عصر امروز (سه شنبه دوم مهرماه) شورای عالی كار با دستور كار جبران قدرت خرید كارگران و تامین مسكن این قشر از گروه جامعه گفت: این جلسه به ریاست معاون امور روابط كار وزیر كار و با حضور دو معاون وزیر در امور اجتماعی و امور تعاون و نمایندگان كارگری و كارفرمایی شورای عالی كار انجام شد.
وی اضافه كرد: پس از آن كه پیشنهادات نمایندگان كارگری عنوان شد، معاون امور اجتماعی در حوزه تامین مسكن و معاون امور تعاون نیز در حوزه تعاونی های مصرف و مسكن كارگران گزارشات خودرا ارائه دادند.
این عضو كارگری شورای عالی كار درباره مصوبات جلسه اظهار داشت: یكی از مصوبات این نشست اصلاح بخشنامه های تبصره ۲ ماده ۱۴۹ و ۱۵۳ قانون كار در حوزه تامین مسكن كارگران بود كه این بخشنامه ها مربوط به دهه هفتاد است و با عنایت به اینكه ساختارها تغییر كردند قابلیت اجرایی ندارند؛ پس مقرر شد حداكثر در دو هفته آینده این بخشنامه ها در شورای عالی كار نهایی شود و تا یكماه آینده در هیأت وزیران نیز بررسی شود تا مسئولیت دستگاه های مختلف در حوزه تامین مسكن كارگران را مطالبه نماییم.
خدایی با اشاره به اینكه هر دو بخشنامه مذكور در حوزه تكالیف دستگاه های مختلف در حوزه تامین مسكن كارگران است، افزود: سوژه دیگر مطرح شده در این جلسه، در حوزه گسترش و تقویت تعاونی های كارگران بود كه قرار شد كارگروه های ویژه در معاونت تعاون برای اصلاح ساختار تعاونی های فعال و همین طور تشكیل تعاونی های جدید تشكیل گردد.
وی اضافه كرد: تعاونی های موجود، تامین مسكن كمتر از ۴ درصد كارگران را پوشش می دهد و اساسا به جهت اینكه بتوانیم به اهداف خود در نظام توزیع برسیم باید ظرفیت این تعاونی ها را افزایش دهیم.
عضو كارگری شورای عالی كار با اشاره به اینكه حداقل ۱۰ هزار واحد صنفی كشور دارای تشكل كارگری است، اظهار داشت: قرار شد با همكاری معاونت تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و اداره كل تشكل های كارگری، گسترش تعاونی ها و اصلاح ساختار تعاونی های موجود در دستور كار قرار گیرد.
نماینده كارگران در شورای عالی كار اضافه كرد: مقرر شد نشست بعدی شورای عالی كار حداكثر تا دو هفته آینده تشكیل گردد تا پیشنهادات در حوزه آماده سازی ساختارهای تامین مسكن كارگری و گسترش تعاونی های مصرف و مسكن كارگران بررسی شود.


منبع:

1398/07/05
14:06:55
5.0 / 5
4320
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است