در گزارش كار و درآمد اعلام شد

یك بنگاه اقتصادی به تولید بازگشت، بروز رسانی حقوق كارگران از مهر

یك بنگاه اقتصادی به تولید بازگشت، بروز رسانی حقوق كارگران از مهر به گزارش كار و درآمد مدیركل پشتیبانی از مشاغل وزارت كار اظهار داشت: روغن نباتی جهان كه دو سال با مشكلات تولید در محصولات، دست و پنجه نرم می كرد از هفته آینده تولید خویش را از سر می گیرد.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، شركت روغن نباتی جهان یكی از شركت های قدیمی كشور است كه از دو سال پیش به علت مشكلات به وجود آمده، خط تولید این شركت با چالش مواجه گردید.
مهمترین چالش این شركت كه بالغ بر ۱۰۰ نیروی كار دارد، تامین مواد اولیه بود كه از دو سال قبل شروع شد. مشكلات این شركت همینطور سبب توقف حدود ۴ ماهه خط تولید شد.
علاوه بر این، كاهش تولید و توقف چند ماهه خط تولید شركت سبب عقب افتادگی چندین ماهه حقوق كارگران این شركت قدیمی تولیدكننده روغن نباتی در كشور شده بود.
در همین زمینه كریم یاوری مدیر كل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه مهمترین مشكل این شركت تامین مواد اولیه بود، اظهار داشت: كارگران این شركت چهارماه حقوق معوق داشتند كه دو ماه آن پرداخت شده و حقوق عقب افتاده دو ماه باقی مانده هم تا آخر مهرماه به روز می شود.
یاوری با اشاره به اینكه با عزم و اراده كارگران و كارفرمای روغن نباتی جهان در استان زنجان با همدلی و همكاری موثر آنان در آینده نزدیك شاهد شروع تولید در این بنگاه اقتصادی خواهیم بود، اضافه كرد: این بنگاه اقتصادی كه به علت مشكلات ناشی از تحریم ها و كمبود مواد اولیه و نقدینگی مدتی تعطیل بود بزودی فعالیت تولیدی خویش را از سر خواهد گرفت.
این مقام مسئول در وزارت كار با تاكید بر اینكه در این بنگاه اقتصادی حدود ۱۰۰ كارگر مشغول به كار هستند، اظهار داشت: تمام كارگران در جریان راه اندازی بنگاه و بازسازی همكاری موثر دارند و به روز رسانی دستگاه ها و ماشین آلات جهت راه اندازی خط تولید شروع شده است.
مدیر كل پشتیبانی از پایداری مشاغل وزارت كار اظهار داشت: كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان و مسؤلان استانی همراهی و همكاری لازم و مفید و موثری برای تجدید تولید و فعالیت در كارگاه را به عمل آوردند.
یاوری با اشاره به اینكه حدود سه هزار تن مواد اولیه (روغن خام) به كارخانه وارد شده تا بعد از بازسازی دستگاه ها تولید در بنگاه به جریان افتد، تصریح كرد: درشرایط تحریم كارگران و كارفرمایان باید با درك صحیح از شرایط موجود با همدلی و همكاری بیشتر از پیش مشكلات را از پیش روی بردارند و با جدیت و كوشش روزافزون به تولید كمی و كیفی بیاندیشند و همت خویش را بر حل مشكلات وخلاقیت در تامین نیازهای مواد اولیه و تجهیزات و قطعات قرار دهند.
وی با تاكید بر اینكه در شرایط كنونی فعالیت دو چندان كارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید در استانها مورد انتظار است، اضافه كرد: چنانچه كارگروههای تسهیل و رفع موانع تولید استان ها به ریاست استانداران جلسات را در محل فعالیت بنگاه های اقتصادی با حضور نماینده كارگران و كارفرمایان برگزار كنند، كارگشا و اثر بخش تر خواهد بود.

1398/07/09
22:51:35
5.0 / 5
4273
تگهای خبر: اقتصاد , بیكاری , بیمه , تولید
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است