وزیر كار خبر داد

ارائه تسهیلات به مشاغل

ارائه تسهیلات به مشاغل به گزارش كار و درآمد وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی تاكید نمود كه امروز باید سالانه ۷۰۰ هزار میلیارد تومان در كشور سرمایه گذاری شود تا بتوانیم رشد را در كشور حس نماییم.


علی ربیعی - وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی روز گذشته در شورای اداری استان قزوین اظهار كرد: مردم در انتخابات ریاست جمهوری به یك برنامه و نگاه و استمرار آن رای دادند و معتقدم به هیچ عنوان رای مردم، رای سلبی نبود.

وی افزود: مردم در انتخابات گذشته با نگاه به برنامه های دولت و عملكرد ۴ ساله دولت یازدهم، حركت را در كشور احساس كردند و به امید و به ثمر بخش بودن این برنامه ها رای دادند. رای دوباره مردم به دولت تدبیر و امید در انتخابات، رای به عقلانیت و كار كارشناسی بود و مردم نشان دادند كه از كار غیركارشناسی و به دور از برنامه خسته شده اند.

او با اشاره به اینكه در دولتهای گذشته در حوزه اجتماعی و اقتصادی منابع زیادی را هدر دادیم، تأكید كرد: در حوزه فقر، منابع قابل توجهی درآمد نصیب كشور شد اما متأسفانه بهبودی در زندگی مردم دیده نشد و فقر از بین نرفت.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بیان كرد: یكی از ویژگی های اصلی دولت یازدهم اجماع و حضور همگان در این دولت بود و دولت تلاش كرد تا مسائل و مشكلات بسیار پیچیده كشور را با اجماع و مدارای بزرگ حل كند.

وی سختكوشی را یكی دیگر از خصوصیات دولت یازدهم دانست و اشاره كرد: ما باید به یاد داشته باشیم كه دیگر نمی توانیم مانند گذشته عمل كنیم بلكه باید سختكوشی توام با عقلانیت و اجماع همگان را مد نظر داشته باشیم. ما به استمرار ۲۰ ساله یك برنامه عقلانی نیاز داریم تا بتوانیم در شاخصه های بزرگ كشور تغییرات جدی اعمال كنیم و رشد را با یك نگاه كیفی در زندگی مردم وارد كنیم.

او عنوان كرد: باید گفتمان، نظریه پردازی و نهادهای مدنی در كشور را توسعه دهیم تا بتوانیم از ظرفیت های مردمی در كف جامعه نیز بهره مند شویم.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با گلایه از برخی نظریات در كشور، گفت: متاسفانه برخی ها در داخل از تهدید كشور از سوی بیگانگان ذوق می كنند، این در حالی است كه همه باید به فكر كشور باشیم و از ظرفیت ویژه ای كه در طول عمر دولت تدبیر و امید در توسعه روابط خارجی ایجاد شده استفاده كنیم.

ربیعی با بیان اینكه باید شرایط كشور را درك كنیم، افزود: كشور در بدترین شرایط ممكن تحویل دولت یازدهم شد و دولت با مشكلات عدیده ای در ابتدای كار خود روبرو بود.

وی خاطرنشان كرد: دوران ریزش نیرو به دولت یازدهم رسید و جمع كثیری از جوانان دهه ۶۰ این كشور كه در دهه ۸۰ جواب مناسبی از بازار كار نگرفته بودند و در دهه ۹۰ پس از طی دوره دانشگاه به این دولت دل سپرده بودند.

این مسئول با اشاره به اینكه نیاز به یك برنامه اشتغال فراگیر در كشور داریم، از ارائه تسهیلات ۹ درصدی به برخی مشاغل در كشور خبر داد و تأكید كرد: افزایش حقوق طبقه های پایین جامعه، ایجاد اشتغال برای برخی مددجویان با هدف توانمندسازی گوشه ای از برنامه های این وزارت خانه است.

وی در پایان با بیان اینكه من وزیر بیكارها نیز هستم یادآور شد: وقتی عرضه و تقاضا در كشور برابر نیست باید شاهد مشكلات زیادی باشیم و در تلاش هستیم تا با ایجاد یك چرخه مناسب ضمن حفظ امنیت شغلی كارگران، بازار كار مناسب را نیز فراهم كنیم.
 

1396/05/01
18:43:27
5.0 / 5
6144
تگهای خبر: تسهیلات , مشاغل , سرمایه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است