بین وزارت جهاد و صندوق كارآفرینی امید

تفاهم نامه تاسیس یكهزار صندوق اعتباری روستایی به امضا رسید

تفاهم نامه تاسیس یكهزار صندوق اعتباری روستایی به امضا رسید كار و درآمد: تفاهم نامه تاسیس یكهزار صندوق اعتباری خرد محلی در یكهزار روستای كشور بین وزارت جهاد كشاورزی و صندوق كارآفرینی امید به امضا رسید.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، در همایش صندوق های خرد محلی كه امروز با حضور علی ربیعی سخنگوی دولت و رئیس هیأت مدیره صندوق كارآفرینی امید، معصومه ابتكار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و مسئولان جهاد كشاورزی برگزار شد، تفاهم نامه ایجاد ۱۰۰۰ صندوق اعتباری خرد محلی در ۱۰۰۰ روستا با همكاری وزارت جهاد كشاورزی و صندوق كارآفرینی امید به امضا رسید.
هدف از طریق اندازی صندوق های خرد محلی، ساختاری برای توسعه روستا، ارتقاء سطح معیشت روستاییان و بهبود كسب و كارهای روستایی با تمركز بر توانمندسازی زنان روستایی است.
اصغر نورالله زاده، مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید در این مراسم اظهار داشت: الان ۱۸۰۰ صندوق خرد به وجود آمده و ۸۰ میلیارد تومان به ۶۰ هزار عضو این صندوق تسهیلات اعطا شده است.
وی اضافه كرد: تا سال ۹۶ تنها ۶۰۰ صندوق خرد محلی در كشور وجود داشت و الان به ۱۸۰۰ صندوق رسیده است.
نورالله زاده افزود: پایش ها نشان داده است كه این صندوق ها موفق بودند و باید نهادسازی برای كار زنان روستایی و عشایری ادامه یابد.
مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید اظهارداشت: تلاش می نماییم صندوق های خرد محلی در آینده بانك پذیر شوند و معتقدم همانطور كه انسان مسیر رشد را طی می كند، كسب و كارها نیز این گونه خواهند بود؛ امیدواریم این نهادهای كوچك بارور شوند.
وی بیان كرد: در بخش بازاررسانی نیز سعی كردیم با همكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی این بخش را توسعه دهیم.
نورالله زاده اشاره كرد: صندوق های خرد محلی با اعداد كوچك، كارهای بزرگ و با تامین های كوچك، اقدامات بزرگ انجام داد.
به گفته مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید، در ابتدا ۱۵ میلیون تومان تسهیلات به اعضای صندوق كه ۳۰ نفر بودند، پرداخت گردید كه در سال های بعد این میزان افزایش یافت و به ۲۰ و ۳۰ میلیون تومان رسید.
وی اشاره كرد: با همكاری وزارت جهاد كشاورزی الان ۳۰۰۰ تسهیل گر در كشور فعالیت می نمایند و به اعضا آموزش می دهند؛ امیدواریم با سازوكار فعالیت های نوین آموزش های مجازی را فعال نماییم و از طریق دور آموزش های تكمیلی ارائه دهیم.

1398/07/24
23:40:51
5.0 / 5
4171
تگهای خبر: آموزش , بانك , تسهیلات , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است