سخنگوی تبصره۱۴ بودجه:

اعتراض بیجا به حذف یارانه نقدی منجر به جریمه می شود

اعتراض بیجا به حذف یارانه نقدی منجر به جریمه می شود كار و درآمد: ورشكسته ها، بیماران صعب العلاج، بدهكاران و وام گیرندگان حذف شده از صف یارانه می توانند با پر كردن پرسش نامه ای مراتب اعتراض خودرا اعلام كنند اما در صورت عدم صحت اطلاعات، جریمه خواهند شد.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، یكی از سیاست های پایدار سنوات اخیر، گردنگیر دولت به «غربالگری یارانه بگیران» بود؛ به شكلی كه حتی در سال ۹۳ دولت گام هایی برای اجرای این تكلیف برداشت اما به سبب نبود بانك اطلاعاتی جامع از وضعیت درآمدی، دارایی، اقتصادی خانوارها در ادامه مسیر غربالگری موفق نبود.
در این بین با عنایت به كاهش درآمدهای دولت و غیرمنطقی بودن تداوم پرداخت یارانه نقدی به حدود ۷۸ میلیون ایرانی، از حدود سه سال پیش مقدمات راه اندازی سامانه اطلاعات رفاه ایرانی ها توسط وزارت رفاه برقرار شد و طی سه سال قبل با استخراج اطلاعات هزینه ای خانوارها، وزارت رفاه توانست بستر اطلاعاتی لازم برای حذف یارانه نقدی دهك های بالای درآمدی را فراهم آورد.
در نهایت با عنایت به گردنگیر قانونی جهت حذف یارانه ثروتمندان برای سال جاری و تهیه دستورالعمل از طرف كمیته ای چهارجانبه متشكل از سازمان برنامه و بودجه، وزارت كار، وزارت ارتباطات و وزارت كشور، با استفاده از سامانه اطلاعات رفاه ایرانی ها در شهریوماه امسال، یارانه نقدی حدود ۷۰۰ هزار نفر قطع شد.
البته با عنایت به اینكه احتمال خطا در غربالگری وجود دارد، امكان ثبت اعتراض برای كسانی كه به حذف یارانه نقدی خانوارشان اعتراض دارند، فراهم گشته است.
نكته جالب در اعتراض خانوارها، اعتراض اقشاری بود كه بگفته میرزایی سخنگوی ستاد تبصره ۱۴ قانون بودجه، جزو قشر مرفه محسوب شده و حتی در مواردی گردش مالی میلیاردی در ماه داشته اند اما در اعتراض به حذف یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دلیلهای عجیبی همچون عدم پذیرش و یا صوری خواندن تراكنش های بانكی، جابه جایی وجه برای كسب وكار، حساب های اجاره ای، تغییرات مسكن و تجهیز مسكن، خرید و فروش مسكن، تغییر وضع اقتصادی و ورشكستگی، كسادی بازار و... را عنوان كرده اند.
در خلال این اعتراضات، برای ورشكسته ها، بیماران صعب العلاج، بدهكاران و وام گیرندگان، پرسش نامه ای تهیه شده تا با ثبت اطلاعات خود وارد سیكل بررسی میدانی ماموران شده و در صورت صحت اطلاعات وارده به صف یارانه نقدی بازگردند.
حال اگر صحت اطلاعاتی كه این افراد در پرسش نامه وارد كرده اند نقض شود مطابق با ماده ۱۰ قانون هدفمندی جریمه خواهند شد به شكلی كه طبق گفته میرزایی نه تنها یارانه شان قطع خواهد شد، بلكه بدهی شان در سازمان مالیاتی و سیستم بانكی نیز ثبت می شود، به این صورت كه كلا حساب هایشان بسته می شود؛ مگر این كه بدهی خودرا پرداخت كنند.


منبع:

1398/07/26
18:46:43
5.0 / 5
4092
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , درآمد , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است