وزیر كار در گزارش كار و درآمد:

روش های جدید تامین مالی برای اشتغال در دستور كار است

روش های جدید تامین مالی برای اشتغال در دستور كار است به گزارش كار و درآمد وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه تخصیص منابع اشتغال از محل قانون بودجه نزدیك به صفر است، از به كارگیری روش های جدید تامین مالی برنامه اشتغال از قبیل اوراق مشاركت اطلاع داد.



محمد شریعتمداری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره میزان تخصیص منابع اشتغال فراگیر از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه تصریح كرد: بودجه عمومی امسال با مشكلات و محدودیت هایی مواجه می باشد و فشارهای نظام سلطه هم مشكلاتی در بودجه بوجود آورده است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: بخشی از درآمد ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی دولت از محل فروش نفت خام با مشكلاتی روبرو شده كه طبیعتا بر روی بخشی از فعالیت ها سایه می اندازد.
وی افزود: اما ما به هیچ وجه نا امید نیستیم چونكه سازمان برنامه و بودجه برای ایجاد شرایط مطلوب در اجرای بند الف تبصره ۱۸ بودجه برای تامین منابع برنامه اشتغال فراگیر، روش های جدیدی تامین مالی از قبیل بكارگیری اوراق مشاركت برای فعالیت های اقتصادی را فراهم نموده كه امیدواریم بتوانیم با استفاده از این مكانیزم ها سیاست اشتغال فراگیر را در كشور اجرا نماییم.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این سؤال كه چرا با وجود گذشت نیمی از سال میزان تخصیص منابع اشتغال فراگیر از محل بودجه صفر است؟ اظهار داشت: البته شاید بخشی از منابع اشتغال پرداخت شده باشد اما می توان گفت تخصیص این منابع نزدیك به صفر است.
به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، اعتبارات اجرای برنامه اشتغال فراگیر طی چند سال گذشته در چارچوب تبصره ۱۸ بودجه های سالانه پیشبینی شده است كه روند تخصیص این منابع در سال های گذشته كند و حتی نزدیك به صفر بوده است.
«برنامه اشتغال فراگیر» با هدف افزایش جمعیت شاغل كشور، در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در اردیبهشت ماه ۹۶ تصویب گردید و در آن ایجاد ۹۷۰ هزار فرصت شغلی از راه منابع مختلف پیشبینی شد. این برنامه در سال های ۹۷ و ۹۸ در قوانین بودجه تنفیذ شد.
حتی اسفندماه سال قبل وزیر كار در «هفتمین جشنواره ملی تعالی مدیریت تعاونی» به عدم تخصیص منابع اشتغال از محل بودجه انتقاد نمود و اظهار داشته بود: «من سپاسگزارم از اینكه در بودجه ۹۷، ۱، ۰۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال فراگیر، البته فقط روی كاغذ اختصاص یافته است اما باید روش هایی را در نظر بگیریم كه بتوانیم منابع را توزیع نماییم تا در نهایت منجر به اشتغالزایی شود.»

1398/08/03
22:40:16
5.0 / 5
4407
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است