سخنگوی دولت

دستگاه های اجرایی مكلف به هماهنگی با مركز پایش و بهبود فضای كسب وكار شدند

دستگاه های اجرایی مكلف به هماهنگی با مركز پایش و بهبود فضای كسب وكار شدند به گزارش كار و درآمد سخنگوی دولت، پویش مقررات زدایی را از تصمیمات مهم نشست امروز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خواند.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، علی ربیعی در حاشیه جلسه امروز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، پویش مقررات زدایی را از تصمیمات مهم نشست امروز خواند و اظهار داشت: تمامی دستگاه های اجرایی مكلف به هماهنگی با مركز ملی پایش و بهبود فضای كسب و كار برای مقررات زایی جدید (وضع مقررات جدید) شدند؛ در غیر این صورت مقررات جدید لغو خواهد شد.
وی بهبود فضای كسب و كار و همینطور آخرین وضع اشتغال و سیاست های این حوزه در دوران تحریم را از دستور كارهای نشست امروز این ستاد عنوان نمود و اضافه كرد: در جلسه امروز صرفاً زمان به بررسی مبحث بهبود فضای كسب و كار رسید.
وی اظهار داشت: مركز ملی پایش و بهبود فضای كسب و كار گزارش بسیار خوبی را از آخرین وضع تلاش های دولت از سال ۹۲ تابحال به اعضا عرضه داد؛ متأسفانه گرچه در بعضی از موارد مقررات زدایی انجام گرفته است، اما بلافاصله مقررات زایی به دنبال داشته است.
سخنگوی دولت اضافه كرد: در مجموع سه بحث؛ نظام مجوزها، مقررات زدایی و بهبود شاخص ها بخصوص شاخصهای بین المللی در جلسه امروز بررسی گردید، این كه چه مقدار زمان و هزینه برای صدور مجوزها صرف می شود، شرایط اولیه هر مجوز و همینطور مدارك مورد نیاز و مراحل كار هم مورد بررسی قرار گرفت.
وی اظهار داشت: گزارشاتی عرضه شد، در خصوص آن كه برای هر یك از این موارد تصمیمات خاصی اتخاذ شده است و البته برخی موارد هم مشمول بررسی بیشتر شد.
وی در تشریح جزئیات تصمیمات اتخاذ شده در جلسه امروز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، اضافه كرد: سامانه سام با آدرس G۴B.IR الان در وزارت اقتصاد مستقر است كه شامل چند زیرسامانه است؛ دریافت شكایات، داوری، مركز مشاوره سامانه یاور و همینطور تمامی اطلاعات مورد نیاز مجوزها و استعلامات كشور در این سامانه پیشبینی شده است.
ربیعی اظهار داشت: تمامی دستگاه های اجرایی مكلف شدند تا كلیه اقدامات در رابطه با كسب و كار خویش را به صورت الكترونیكی در این سامانه پیشبینی كنند.
وی با تاكید بر رصد و نظارت فعالیت ها در این سامانه، اضافه كرد: مقرر شد مدیران این مركز به صورت فصلی در مورد عملكرد دستگاه های مختلف به هیئت وزیران گزارش دهند.
وی پویش مقررات زدایی را تصمیم دیگر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی عنوان نمود و اظهار داشت: مقرر شد هر وزارتخانه ای طی مدت زمان مشخص، بخشنامه مقررات زدایی را تهیه و اعلام نماید، همه وزرا و روسای دستگاه های اجرایی مكلفند كه این بخشنامه مقررات زدایی را با هماهنگی مركز ملی پایش فضای كسب و كار تدوین كنند.
ربیعی، پویش مقررات زدایی را تصمیمی مهم خواند و اضافه كرد: همینطور مقرر شد مركز ملی پایش و بهبود فضای كسب و كار در صورت وضع قوانین جدید از جانب وزارتخانه ها مبحث را به هیئت وزیران اعلام نماید تا مقررات جدید به سرعت لغو شود؛ دستگاه ها مكلفند مقررات زایی جدید را با هماهنگی مركز ملی پایش فضای مجازی انجام دهند.
شصت و نهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور با مبحث گزارش نقشه راه عملیاتی و بهبود محیط كسب و كار برگزار گردید. همینطور در این نشست عملكرد برنامه های تولید و اشتغال گسترده و مولد هم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این جلسه وزرای اقتصاد، تعاون، راه و شهرسازی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، نفت و همینطور رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور حاضر شدند.
منبع:

1398/08/08
09:32:45
5.0 / 5
4133
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است